Հղի կնոջը վրաերթի ենթարկած ոստիկանը չի կալանավորվելու
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը մերժել է Նիկոլ Փաշինյանին ուղեկցող ավտոշարասյան վարորդ Արամ Նավասարդյանին կալանավորելու վերաբերյալ միջնորդությունը։ Ուղեկցող ՃՈ ավտոմեքենայի վարորդը կշարունակի մնալ ազատության մեջ:
Տուժողի իրավահաջորդ Մնացական Մնացականյանի օրինական շահերի պաշտպան Րաֆֆի Ասլանյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում ասել է, որ իրենք այս պահին պաշտոնական որևէ տեղեկատվություն չունեն, իմացել են ԶԼՄ-ներից։
Նա դժվարացավ ասել, թե ինչի հիման վրա է դատարանը կալանքի միջնորդությունը մերժել. «Այնուամենայնիվ, ի սկզբանե անձին չկալանավորելը, ի սկզբանե փախուստի համար մեղադրանք չառաջադրելը, 15 օր հետո կատարված գործողությունները հավանաբար նպաստել են նրան, որ դատարանը հենց այդպիսի հիմքով էլ կարող է ազատ արձակած լինել։ Ես ինքս բովանդակության մասին որևէ տեղեկություն չունեմ»։
Րաֆֆի Ասլանյանը ևս մեկ անգամ վերահաստատեց, որ տուժող կողմը հետևողական է լինելու քրեական գործին, որպեսզի մինչև վերջ ընթացք ստանա։

Сбивший насмерть беременную женщину в Ереване майор Дорожной полиции не будет арестован
Суд общей юрисдикции Еревана отклонил ходатайство об аресте Арама Навасардяна – водителя автомобиля из сопровождавшего Никола Пашиняна кортежа. Водитель автомобиля сопровождения дорожной полиции, который совершил наезд со смертельным исходом на 29-летнюю Сону Мнацаканян в Ереване, останется на свободе.
Представляющий законные интересы правопреемника потерпевшей – Мнацакана Мнацаканяна – Раффи Асланян в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил, что на данный момент у них нет какой-либо официальной информации об этом, узнали из СМИ.
Он затруднился ответить, на основании чего суд отклонил ходатайство об аресте: «Тем не менее, изначально не арестовывать его, изначально не предъявлять обвинения за оставление места ДТП, принятие мер только по происшествии 15 дней, по всей вероятности, способствовали тому, что суд именно на этом основании и мог оставить его на свободе.  Лично у меня о содержании решения информации нет».
Раффи Асланян еще раз подтвердил, что потерпевшая сторона будет последовательно добиваться того, чтобы уголовному делу до конца был дан ход.