Կիևում իրենց գործունեությունն են վերսկսել 37 երկրների դեսպանատներ. Զելենսկի
Ուկրաինայի մայրաքաղաքում իրենց գործունեությունը վերսկսել են 37 երկրների դեսպանատներ։ Այս մասին ուրբաթ օրը հայտարարել է նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին։
«Արդեն 37 օտարերկրյա առաքելություններ վերսկսել են իրենց աշխատանքը Կիևում։ Ես շնորհակալ եմ նրանց բոլորին»,- ասել է նախագահը Telegram-ի իր ալիքում հրապարակված տեսաուղերձում, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Վստահ եմ, որ շուտով մայրաքաղաք կվերադառնան այլ ներկայացուցչություններ։ Հարկավոր է վերադառնանք աշխատանքին և ամբողջ ուկրաինական բիզնեսին»,- հավելել է Զելենսկին։
Ապրիլի 28-ին Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակը հայտնել է, որ Կիևում գործում են 25 պետությունների դեսպանատներ։

Embassies on 37 Countries Resume Operation in Kiev: Zelensky
Embassies of 37 countries have resumed their operation in the Ukrainian capital city, Ukrainian President Vladimir Zelensky said on Friday, TASS reports.
"Thirty-seven foreign missions have already resumed their work in Kiev. I am thankful to all of them," he said in a video address posted on his Telegram channel. "I am convinced that other missions will be back in the capital city soon. It is time all Ukrainian businesses resume work."
The office of the Ukrainian president said on April 28 that embassies of 25 countries were working in Kiev.