Սա երկրորդ ղարաբաղյան շարժումն է. Իշխան Սաղաթելյանը ներկայացրեց Դիմադրության շարժման ձեռքբերումները
Դիմադրության շարժման ձեռքբերումներից մեկն այն է, որ Արցախի հարցում հայկական կողմից նշաձողն իջեցնելու գործընթացը կասեցվել է։ Այս մասին մայիսի 14-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ, ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ ընդդիմադիր Իշխան Սաղաթելյանը, հայտնում է NEWS.am։
«Շարժումն իրական քաղաքական ճգնաժամ է ստեղծել, այդ թվում՝ միջազգային գործընկերների աչքում առաջացել է Փաշինյանի լեգիտիմության հարցը։
Այն ակնհայտ դարձրեց, որ կա գործող իշխանության հեռացման հանրային պահանջ։
Դիմադրության շարժումը բացառիկ է իր մասշտաբներով եւ ժողովրդավարությամբ։ Սա ղարաբաղյան երկրորդ շարժումն է, եւ այն անշրջելի է»,- հավելեց Սաղաթելյանը։

Движение сопротивления предотвратило намерения властей понизить планку статуса Арцаха: Сагателян
Одним из достижений Движения сопротивления является то, что приостановлен процесс снижения планки с армянской стороны в вопросе Арцаха. Как передает News.am, об этом на пресс-конференции 14 мая заявил представитель Верховного органа АРФ Дашнакцутюн, вице-спикер парламента Армении от оппозиции Ишхан Сагателян.
"Движение создало реальный политический кризис, в том числе в глазах международных партнеров, возник вопрос легитимности Пашиняна.
Оно сделало очевидным, что есть общественный запрос на отстранение действующей власти.
Движение сопротивления исключительно по своим масштабам и демократичности. Это второе Карабахское движение, и оно необратимо", – добавил Сагателян.