Վրաստանի արտգործնախարարը մայիսի 16-18-ը կայցելի Բրյուսել՝ քննարկելու ԵՄ-ին երկրի անդամակցության հարցը
Մայիսի 16-18-ը Վրաստանի արտգործնախարար Իլյա Դարչիաշվիլին աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել, որտեղ կքննարկի լրացված հարցաշարը, որը հանրապետությունը ստացել է Եվրամիությանն անդամակցելու վերաբերյալ քննարկում սկսելու համար։ Այս մասին շաբաթ օրը հայտնել են Վրաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունում, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Վրաստանի արտգործնախարար Իլյա Դարչիաշվիլին այս տարվա մայիսի 16-18-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել։ Իլյա Դարչիաշվիլին կհանդիպի ԵՄ երկրների արտգործնախարարների հետ, որոնք հավաքվելու են Բրյուսելում՝ ԵՄ արտաքին գործերի խորհրդի նիստին։ Հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն եվրաինտեգրման օրակարգը, վրացական կողմից Եվրահանձնաժողովի հարցաթերթիկը լրացնելու հետ կապված հարցեր»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Глава МИД Грузии 16-18 мая посетит Брюссель, чтобы обсудить вступление страны в ЕС
Глава МИД Грузии Илья Дарчиашвили 16-18 мая посетит с рабочим визитом Брюссель, где обсудит заполненный опросник, который республика получила для открытия дискуссии о вступлении в Евросоюз. Об этом в субботу сообщили в пресс-службе грузинского МИД, передает ТАСС
"Министр иностранных дел Грузии Илья Дарчиашвили 16-18 мая текущего года с рабочим визитом посетит Брюссель. Илья Дарчиашвили встретится с министрами иностранных дел стран Евросоюза, которые собираются в Брюсселе на заседание Совета ЕС по иностранным делам. На встречах будут рассматриваться повестка европейской интеграции, вопросы, связанные с заполнением опросника Еврокомиссии грузинской стороной", - сказано в сообщении.
Дарчиашвили также обсудит со своими зарубежными партнерами текущую обстановку в сфере безопасности в регионе, добавили в пресс-службе МИД.