ԵՄ-ն ու Հայաստանը կքննարկեն վիզաների ազատականացման շուրջ երկխոսություն սկսելու հեռանկարները
Եվրոպական միություն-Հայաստան գործընկերության խորհրդի 4-րդ նիստը տեղի կունենա մայիսի 18-ին, Բրյուսելում:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ԵՄ խորհրդի կայքը:
Նշվում է, որ նիստի ընթացքում քննարկվելու են երկկողմ հարաբերությունները և քաղաքական հարցեր:
ԵՄ անդամ երկրները և Հայաստանը մտքեր կփոխանակեն Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի իրականացման ընթացքի, ինչպես նաև տնտեսական և ներդրումային պլանի վերաբերյալ:
Կքննարկվեն քաղաքական երկխոսության, ժողովրդավարության, օրենքի գերակայության և մարդու իրավունքների, առևտրատնտեսական համագործակցության  հետ կապված հարցեր: Անդրադարձ է լինելու նաև   վիզաների ազատականացման շուրջ երկխոսության մեկնարկի հեռանկարներին:
Մասնակիցները քննարկելու են նաև տարածաշրջանային հարցեր (Ռուսաստան/Ուկրաինա, Թուրքիա Իրան), ինչպես նաև ԼՂ հարցը:

ЕС и Армения обсудят перспективы начала диалога по либерализации виз
4-е заседание Совета Партнерства ЕС-Армения состоится 18 мая в Брюсселе, сообщает Арменпресс  со ссылкой на сайт Совета ЕС.
В ходе заседания будут обсуждены двусторонние отношения и политические вопросы.
Представители стран-членов ЕС и Армения обменяются мнениями о ходе реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве, а также об экономическом и инвестиционном плане.
Будут обсуждены вопросы, связанные с политическим диалогом, демократией, верховенством закона и правами человека и торгово-экономическим сотрудничеством.
Участники обсудят также региональные вопросы: Россия-Украина, Турция-Иран, также вопрос Нагорного Карабаха.