Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի անդամակցությունը ՆԱՏՕ-ին «բացում» է Ռուսաստանի ձեռքերը. Զախարովա
ԱՄՆ-ն, ստիպելով Ֆինլանդիային և Շվեդիային միանալ ՆԱՏՕ-ին, Ռուսաստանին ազատություն է տալիս, հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Այն, ինչ այժմ անում են Ֆինլանդիան և Շվեդիան, իրականում, ոչ թե նրանց ժողովուրդները, այլ նրանց քաղաքական ուժերը, Վաշինգտոնի ճնշման ներքո, արձակում է Ռուսաստանի ձեռքերը»,- ասել է Զախարովան Սոլովյովի ուղիղ եթերում։
Նա հավելել է, որ սա պետք է հիշել։ «Հաջորդ պահին, երբ նրանք հանդես կգան մեր պարենային անվտանգության, էներգետիկ անվտանգության և այլնի համար սպառնացող հերթական սպառնալիքով»,- պարզաբանել է ԱԳՆ խոսնակը։

Вступление Финляндии и Швеции в НАТО развязывает России руки: Захарова
США, заставляя Финляндию и Швецию вступать в НАТО, развязывают России руки, заявила официальный представитель Министерство иностранных дел России Мария Захарова, передает РИА Новости.
"То, что сейчас делают под нажимом Вашингтона Финляндия и Швеция, а на самом деле не их народы, а их политические силы, развязывает России руки", - сказала Захарова в эфире "Соловьев Live".
Она добавила, что об этом нужно будет помнить. "В тот следующий момент, когда они придумают очередную нашу угрозу продовольственной безопасности, энергетической безопасности и так далее", - пояснила представитель МИД.