Այս տարի նախատեսվում է «ուղիղ կապ» ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, նախնական նախապատրաստական ​​աշխատանքներն արդեն ընթանում են։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Մեր ծրագրերում իսկապես ունենք, բայց ժամկետները դեռ չենք որոշել, ժամկետներ դեռ չկան, բայց նախնական նախապատրաստական ​​աշխատանքներ են ընթանում»,- հայտնել է նա։
«Ուղիղ կապ Վլադիմիր Պուտինի հետ» հեռուստատեսային հաղորդում է, որի ընթացքում երկրի ղեկավարը ուղիղ եթերում պատասխանում է Ռուսաստանի և այլ երկրների քաղաքացիների հարցերին։

Russian President Vladimir Putin’s annual question and answer session, Direct Line with Vladimir Putin, is planned to be held this year, with preliminary preparations already being under way, Kremlin spokesman Dmitry Peskov has told TASS.
"Indeed, the ‘Direct Line’ is mentioned in our plans, but the date is yet to be set," he said. "The dates are yet unknown, but preliminary preparations are under way."
The spokesman said there would be no connection between the dates of the Direct Line and the president’s annual state of the nation address to the Russian parliament, the Federal Assembly.