Լավրովը Իրանի ԱԳ նախարարի հետ քննարկել է միջուկային գործարքի վերականգնման հեռանկարները
Իրանական կողմի նախաձեռնությամբ մայիսի 19-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի և Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահյանի միջև, հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ-ն։
Հայտարարության մեջ, մասնավորապես, նշվում է, որ հիմնական ուշադրությունը դարձվել է երկկողմ հարաբերությունների առանցքային հարցերին, ինչպես նաև Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ Գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագրի ամբողջական իրականացման վերականգնման հեռանկարներին։
Տեղի է ունեցել մտքերի շահագրգիռ փոխանակում տարածաշրջանային և միջազգային մի շարք արդիական խնդիրների, այդ թվում՝ Ուկրաինայի իրավիճակի շուրջ։

Russian Foreign Minister Sergei Lavrov and Iranian Foreign Minister Hossein Amir Abdollahian discussed by phone on Thursday the prospects for resuming the full implementation of the Joint Comprehensive Action Plan (JCPOA) on the Iranian nuclear program, NEWS.am reports.
The main attention was paid to key issues of bilateral relations, as well as the prospects for the resumption of the full implementation of the Iranian nuclear deal, the Russian Foreign Ministry said in a statement.
The ministry added that the ministers exchanged views on a number of topical regional and international issues, including the situation in Ukraine.