Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 20-ին ընդունել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանին:
Երկրի ղեկավարը գոհունակություն է հայտնել նախարարի այցի կապակցությամբ՝ կարևորելով այն երկու հայկական պետությունների կառավարությունների միջև փոխգործակցությունը ավելի սերտացնելու վերջերս ձեռք բերված պայմանավորվածության համատեքստում:
Զրուցակիցները քննարկել են սոցիալական ապահովության ոլորտում Հայաստանի ու Արցախի համապատաասխան գերատեսչությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Արայիկ Հարությունյանը բարձր է գնահատել այդ կառույցների համատեղ աշխատանքի մակարդակը՝ միաժամանակ շնորհակալություն հայտնելով ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությանը պատերազմի հետևանքով բռնի տեղահանված և ՀՀ տարածքում ժամանակավոր ապաստան գտած Արցախի բնակիչների սոցիալական խնդիրների լուծմանն ուղղված աջակցության ծրագրերի իրականացման համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էր ԱՀ պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը և աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարար Արմինե Պետրոսյանը:

Президент Арцаха принял министра труда и социальных вопросов РА Нарека Мкртчяна
20 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял министра труда и социальных вопросов РА Нарека Мкртчяна.
Глава государства выразил удовлетворение визитом министра, отметив его важность в контексте недавно достигнутой договоренности о более тесном сотрудничестве между правительствами двух армянских государств.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества между соответствующими ведомствами Армении и Арцаха в сфере социального обеспечения.
Араик Арутюнян высоко оценил уровень совместной работы этих структур, выразив при этом признательность Министерству труда и социальных вопросов РА за реализацию программ содействия, направленных на решение социальных проблем жителей Арцаха, вынужденно перемещенных и временно проживающих на территории РА в результате войны, развязанной Азербайджаном.
Во встрече приняли участие госминистр Республики Арцах Артак Бегларян, министр труда, по социальным и миграционным вопросам Армине Петросян.