Հուսով ենք, որ կոնկրետ քայլեր կտեսնենք կայուն խաղաղությանն ուղղված թափը պահպանելու համար. Բորել
ԵՄ արտաքին քաղաքականության հարցերով գերագույն ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը Twitter-ի իր միկրոբլոգում ողջունել է Բրյուսելում Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի միջնորդությամբ Նիկոլ Փաշինյանի բանակցությունները Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, հայտնում է Panorama։
«Մենք ողջունում ենք Եվրոպայի խորհրդի նախագահի կազմակերպած Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների երրորդ հանդիպումը։ Հուսով ենք, որ կտեսնենք կոնկրետ քայլեր՝ դեպի կայուն աշխարհ շարժվելու թափը պահպանելու ուղղությամբ:
ԵՄ-ն շարունակում է ակտիվորեն ներգրավված լինել տարածաշրջանում հաշտեցման և խաղաղության հաստատման ջանքերում»,-գրել է Բորելը։

EU's High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell has welcomed the latest meeting hosted by European Council President Charles Michel with the Armenian and Azerbaijani leaders, Nikol Pashinyan and Ilham Aliyev.
“Welcome the 3rd trilateral meeting hosted by the European Council president with Armenia and Azerbaijan leaders in Brussels. Hopeful to see concrete steps that support dynamics towards sustainable peace,” Borrell tweeted.
“The EU continues to be strongly engaged in peace & reconciliation efforts in the region,” he added.