Հուսով ենք, որ կոնկրետ քայլեր կտեսնենք կայուն խաղաղությանն ուղղված թափը պահպանելու համար. Բորել
ԵՄ արտաքին քաղաքականության հարցերով գերագույն ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը Twitter-ի իր միկրոբլոգում ողջունել է Բրյուսելում Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի միջնորդությամբ Նիկոլ Փաշինյանի բանակցությունները Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, հայտնում է Panorama։
«Մենք ողջունում ենք Եվրոպայի խորհրդի նախագահի կազմակերպած Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների երրորդ հանդիպումը։ Հուսով ենք, որ կտեսնենք կոնկրետ քայլեր՝ դեպի կայուն աշխարհ շարժվելու թափը պահպանելու ուղղությամբ:
ԵՄ-ն շարունակում է ակտիվորեն ներգրավված լինել տարածաշրջանում հաշտեցման և խաղաղության հաստատման ջանքերում»,-գրել է Բորելը։

Надеемся увидеть конкретные шаги: Боррель о встрече Пашинян-Алиев
Верховный представитель ЕС по внешней политике Жозеп Боррель в своем микроблоге в Twitter приветствовал прошедшие в Брюсселе переговоры Никола Пашиняна с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым при посредничестве председателя Европейского совета Шарля Мишеля, передает Panorama.am.
"Приветствуем третью встречу лидеров Армении и Азербайджана, организованную председателем Совета Европы. Надеемся увидеть конкретные шаги, поддерживающие динамику на пути к устойчивому миру.
ЕС продолжает активно участвовать в усилиях по примирению и установлению мира в регионе",- написал Боррель.