Պուտինը ելույթ կունենա Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստում
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մայիսի 26-ին կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական համաժողովի լիագումար նիստին տեսակոնֆերանսի միջոցով, չորեքշաբթի հայտնել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Մայիսի 26-ին Վլադիմիր Պուտինը հեռավար ելույթ կունենա Եվրասիական տնտեսական առաջին համաժողովի լիագումար նիստում «Եվրասիական տնտեսական ինտեգրումը գլոբալ փոփոխությունների դարաշրջանում. Ներդրումային գործունեության նոր հնարավորություններ» թեմայով»,- նշվում է հաղորդագրությունում:
Ռուսաստանի ղեկավարը մայիսի 27-ին կմասնակցի նաև Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստին, որը կանցկացվի Ղրղզստանի նախագահությամբ՝ տեսակոնֆերանսի ձևաչափով, հավելել են Կրեմլում։

Путин выступит на заседании Высшего Евразийского экономического совета
Президент России Владимир Путин 27 мая дистанционно выступит на заседании Высшего Евразийского экономического совета, которое пройдет под председательством Киргизии, сообщает пресс-служба Кремля, передает РИА Новости
Отмечается, что 26 мая Путин дистанционно выступит на пленарной сессии первого Евразийского экономического форума на тему "Евразийская экономическая интеграция в эпоху глобальных изменений. Новые возможности инвестиционной активности".
"Двадцать седьмого мая Владимир Путин примет участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета, которое пройдет под председательством Киргизии в формате видеоконференции", - говорится в сообщении.