Բելառուսն ու Հայաստանը քննարկում են բեռնատար փոխադրումների ամբողջական ազատականացման հարցը
Բելառուսը քննարկում է Հայաստանի հետ միջազգային բեռնափոխադրումների ամբողջական ազատականացման հնարավորուըյունը։ Տեղեկությունը հայտնում է Բելառուսի տրանսպորտի նախարարության մամուլի ծառայությունը, փոխանցում է Սպուտնիկ Արմենիան
Նշվում է, որ տրանսպորտի և հաղորդակցությունների նախարարի առաջին տեղակալ Ալեքսեյ Լյախնովիչը մասնակցել է Բիշքեկում կայացած ԵԱՏՄ անդամ պետությունների՝ տրանսպորտի ոլորտում լիազորված մարմինների ղեկավարների խորհրդի նիստին: Միջոցառման շրջանակում Բելառուսի տրանսպորտի նախարարության ներկայացուցիչը բանակցություններ է վարել ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանի հետ:
Բելառուսի տրանսպորտի նախարարության հաղորդագրության մեջ նշված է, որ գլխավոր թեման միջազգային ավտոմոբիլային փոխադրումների ազատականացումն էր։ Կողմերը պայմանավորվել են մոտ ժամանակներում համատեղ խառը հանձնաժողովի նիստ անցկացնել ու արձանագրություններով ամրապնդել մշակված որոշումները:

Беларусь и Армения обсуждают полную либерализацию грузовых автоперевозок
Беларусь обсуждает с Арменией полную либерализацию международных грузовых автоперевозок. Об этом сообщает пресс-служба белорусского Минтранса, передает Sputnik Армения
Отмечается, что первый заместитель министра транспорта и коммуникаций Алексей Ляхнович принял участие в заседании Совета руководителей уполномоченных органов в области транспорта государств-членов ЕАЭС, которое состоялось в Бишкеке. В рамках мероприятия представитель руководства белорусского минтранса провел переговоры с заместителем министра территориального управления и инфраструктур Армении Арменом Симоняном.
Главной темой стало обсуждение либерализации международных автомобильных грузоперевозок. Стороны договорились провести в ближайшее время совместную смешанную комиссию и протокольно закрепить выработанные решения, говорится в сообщении белорусского Минтранса.