Հայաստանում Իրանի դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրին հավանական է համարում մոտ ապագայում Իրանի և Հայաստանի միջև գազի սվոփի տեսքով նոր համագործակցությունը:
«Տեխնիկական և մասնագիտական հարցեր կան, որոնք համապատասխան մասնագետները ուսումնասիրում և քննարկում են: Ճիշտ չի լինի դրանց ավարտից առաջ մենք ցանկանանք ինչ-որ բան ասել: Սպասենք տեխնիկական, մասնագիտական արդյունքներին, բայց արդյունքը, ինչ էլ լինի, երկու երկրների օգտին է լինելու»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում ասաց դեսպանը:
Նա հավելեց, որ Հայաստանում կայացած հայ-իրանական միջկառավարական 17-րդ նիստի ընթացքում կարևոր թեմաներից մեկը, որ քննարկվել է երկու երկրների միջև, էներգետիկ ոլորտի համաձայնություններն են, որի մի մասը գազի սվոփին է վերաբերվում:

Iranian Ambassador to Armenia  Abbas Badakhshan Zohouri says a new cooperation in gas swap is likely to start between Armenia and Iran soon, Armenpress reports.
"There are technical and specialized issues that relevant experts are studying and discussing. It wouldn’t be right for us to say something until it’s not completed. Let’s wait for the technical, specialized results, but whatever the result will be is going to be beneficial for both countries," the ambassador told reporters.
He said that one of the important topics discussed during the 17th Armenian-Iranian Inter-Governmental Session were the energy agreements, including gas swap.