Թուրքիան հավանություն չի տա ահաբեկիչներին աջակցող երկրների անդամակցությանը ՆԱՏՕ-ին. Էրդողան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ քանի դեռ ինքն է Թուրքիայի նախագահը, Անկարան չի աջակցի ահաբեկչությանն աջակցող երկրների անդամակցությանը ՆԱՏՕ-ին։
«Քանի դեռ Թայիփ Էրդողանը Թուրքիայի Հանրապետության ղեկավարն է, ՆԱՏՕ-ին միանալու համար մենք չենք կարող «այո» ասել այն երկրներին, որոնք աջակցում են ահաբեկչությանը», - Էրդողանի խոսքերը մեջբերել է Yeni Safak-ը, փոխանցում է RT-ն:
Նրա խոսքով, թուրքական պատվիրակության հանդիպումները Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի ներկայացուցիչների հետ սպասված մակարդակով չեն անցել։
Ավելի վաղ Hürriyet-ը հայտնել էր, որ Թուրքիան Ֆինլանդիայից և Շվեդիայից գրավոր երաշխիքներ է խնդրել՝ լուծելու տարաձայնությունները՝ նախքան այդ երկրների՝ ՆԱՏՕ-ի անդամ դառնալը։

Турция не одобрит вступление поддерживающих террористов стран в НАТО: Эрдоган
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что, пока он является президентом, Анкара не поддержит вступление в НАТО стран, поддерживающих терроризм.
''Пока Тайип Эрдоган является главой Турецкой Республики, мы не можем сказать ''да'' странам, поддерживающим терроризм, вступать в НАТО'', - приводит слова Эрдогана издание Yeni Safak, передает RT
По его словам, встречи турецкой делегации с представителями из Финляндии и Швеции прошли не на ожидаемом уровне.
Ранее газета Hürriyet сообщила, что Турция запросила письменные гарантии от Финляндии и Швеции по разрешению противоречий перед вступлением этих стран в НАТО.