Ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել
Այսօր Կառավարության 3-րդ մասնաշենքի դիմաց տեղի ունեցած քաշքշուկից, հրմշտոցից հետո ոստիկանությունը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
«Տեղի ունեցած հասարակական ակցիայի ընթացքում մի խումբ անձինք բախում են հրահրել հասարակական կարգի պահպանություն իրականացնող ոստիկանության ծառայողների հետ, ինչի հետևանքով ոստիկանության զորքերի 2 ծառայող տեղափոխվել է բուժհաստատություն։ 5 անձ խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով բերման են ենթարկվել ոստիկանության Կենտրոնական բաժին:
Կրկին հորդորում ենք, հասարակական ակցիաների ընթացքում դրսևորել բացառապես իրավաչափ վարքագիծ և ենթարկվել ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջներին»։

Полиция Армении выступила с заявлением
Полиция Армении выступила с заявлением по поводу стычки и потасовки у третьего правительственного здания в Ереване, передает Panorama.am.
"Сегодня в ходе общественной акции группа лиц спровоцировала столкновение с сотрудниками полиции, осуществляющими охрану общественного порядка, в результате чего двое служащих войск полиции были доставлены в медучреждение.
По подозрению в хулиганстве 5 человек были подвергнуты приводу в центральное отделение полиции.
Вновь призываем проявлять в ходе общественных акций исключительно правомерное поведение и подчиняться законным требованиям служащих Полиции", - отмечается в заявлении.