Զելենսկիին առաջարկներ կներկայացվեն ընտրելու երկիր, որը կներկայացնի Ուկրաինայի շահերը Ռուսաստանում
Նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիին առաջարկներ կներկայացվեն ընտրելու երկիր, որը կներկայացնի Ուկրաինայի շահերը Ռուսաստանի Դաշնությունում՝ վիզաների հարցերը լուծելու համար։ Այս մասին կիրակի օրը հայտարարել է Ուկրաինայի նախարարների կաբինետի նախարար Օլեգ Նեմչինովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Նախ, մենք ունենք պայմանագրեր Ռուսաստանի Դաշնության վիզաների կենտրոնների հետ, ինչի մասին կառավարության նիստում մեզ հայտնեց փոխարտգործնախարար Նիկոլայ Տոչիցկին։ Երկրորդ՝ առաջարկներ կներկայացվեն Ուկրաինայի նախագահին՝ ընտրելու երկիր, որը ժամանակավորապես կներկայացնի Ուկրաինայի շահերը Ռուսաստանի Դաշնությունում»,- ասել է Օլեգ Նեմչինովը:
Ըստ Նեմչինովի, դրանից հետո որոշում կկայացվի, և «ԱԳՆ-ն հավելյալ կտեղեկացնի ինչպես մեր քաղաքացիներին, այնպես էլ Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիներին վիզայի ստացման եղանակի և դրա արժեքի մասին»։

Зеленскому представят предложения по выбору страны для решения визовых вопросов с Россией
Президенту Владимиру Зеленскому представят предложения по выбору страны, которая будет представлять интересы Украины в РФ для решения визовых вопросов. Об этом в воскресенье сообщил министр кабинета министров Украины Олег Немчинов, передает ТАСС
"Во-первых, у нас есть действующие соглашения с визовыми центрами в РФ, насколько нас проинформировал на заседании правительства заместитель министра иностранных дел Николай Точицкий. Во-вторых, будут предоставлены предложения президенту Украины, чтобы избрать страну, которая будет временно представлять интересы Украины в Российской Федерации", - приводит слова министра украинское издание "Страна".
По словам Немчинова, после этого будет принято решение, а "МИД дополнительно проинформирует и наших граждан, и граждан Российской Федерации о способе получения визы, ее стоимости".