Իտալիայի փոխչեմպիոնը պայմանագիր կնքեց Հենրիխ Մխիթարյանի հետ
Միլանի «Ինտերի» գլխավոր տնօրեն Բեպպե Մարոտան պաշտոնապես հաստատել է Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի և Կամերունի հավաքականի դարպասապահ Անդրե Օնանայի ակումբ տեղափոխության մասին, փոխանցում է Panorama.am։
«Կարող եմ հաստատել, որ Օնանայի և Մխիթարյանի հետ անվճար պայմանագիր ենք կնքել։ Երկու գործարքներն էլ արդեն վերջնական տեսքի են բերվել»,-Մարոտայի խոսքերը սոցցանցում մեջբերած լրագրող Ֆաբրիցիո Ռոմանոին հիշատակում է «Գազետա ռու»-ն:
Մինչ «Ինտերը» Մխիթարյանը հանդես է եկել «Ռոմայում»: Հայազգի ֆուտբոլիստը Հռոմի թիմին միացել է 2019 թվականի սեպտեմբերին վարձավճարով, իսկ 2020 թվականի օգոստոսի 31-ին կնքել է մշտական պայմանագիր՝ կողմերի փոխադարձ համաձայնությամբ խզելով պայմանավորվածությունը «Արսենալի» հետ։
«Ռոմայի» հետ Մխիթարյանը հաղթեց Կոնֆերենց Լիգան։ Ընդհանուր առմամբ, հռոմեական ակումբի կազմում կիսապաշտպանը անցկացրել է 65 հանդիպում և դարձել 18 գոլի հեղինակ։
Իտալիայի առաջնության 2021/22 մրցաշրջանում Ինտերը զբաղեցրել է երկրորդ հորիզոնականը, իսկ Ռոման՝ վեցերորդը։

"Интер" подписал контракт с Генрихом Мхитаряном
Генеральный директор миланского "Интера" Беппе Маротта официально подтвердил переход в клуб полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна и вратаря сборной Камеруна Андре Онаны.
"Могу подтвердить, что мы бесплатно подписали Онану и Мхитаряна. Обе сделки уже оформлены", - приводит слова Маротты журналист Фабрицио Романо в социальных сетях.
Как пишет gazeta.ru, до "Интера" Мхитарян выступал за "Рому". Армянин пополнил состав столичной команды в сентябре 2019 года на правах аренды, а уже 31 августа 2020 года подписал постоянный контракт, разорвав перед этим соглашение с лондонским "Арсеналом" по обоюдному согласию сторон.
Вместе с "Ромой" Мхитарян выиграл Лигу конференций. Всего полузащитник провел в составе римского клуба 65 матчей и забил 18 мячей.