«Խղճում եմ նրանց․ իրենց համար էր դա կյանքի նպատակ»․ Իշխան Սաղաթելյանը և Վահե Հակոբյանը արձագանքել են իրենց պաշտոնազրկելու մասին ՔՊ-ի որոշմանը
Խղճում եմ իրենց, մեղքս գալիս են։ Եթե այս երկրի օրակարգը դա է, նորմալ է, բայց ինձ համար այս պահին դա երկրորդական հարց է, «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այսպես է արձագանքել ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը՝ իրեն ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնից հեռացնելու վերաբերյալ ՔՊ-ի որոշմանը։
Հիշեցնենք՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը որոշել է Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնից հեռացնել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանին, իսկ Վահե Հակոբյանին՝ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից:
Իշխան Սաղաթելյանը նշել է, որ մամուլից է տեղեկացել իրեն պաշտոնանկ անելու որոշման մասին.
«Դա իրենց օրակարգն է, ինձ համար դա այնքան երկրորդական հարց է, իրենց համար էր դա կյանքի նպատակ։ Մեղքս գալիս են, թող մտածեն Բերձորի, նոր տարածքներ հանձնելու մասին, մեր օրակարգն այսօր ուրիշ տեղ է, ուրիշ հարցերով ենք զբաղվում, ընդհանրապես հետաքրքիր չի ինձ»,- ասել է նա։
Վահե Հակոբյանն էլ նշել է, որ ՔՊ-ի այս որոշումն իր համար անակնկալ չէր.
«Ի՞նչ ասեմ, իրենց «բարի երթ»․ սպասելի որոշում էր։ Մյուս կողմից էլ շատ լավ եղավ, սա ինձ ավելի ազատ գործելու լեգիտիմ հնարավորություն կտա»,-ասել է նա:

"Мне их жалко: для них это смысл жизни" – Ишхан Сагателян и Ваге Акопян прокомментировали решение "Гражданского договора"
Мне жалко их, просто жалко. Если это – повестка страны, то нормально, но для меня это второстепенный вопрос, заявил в беседе с "ФактИнфо" представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян, касаясь решения фракции "Гражданский договор" лишить его должности вице-спикера парламента, передает Aysor.am.
Напомним, правящая фракция "Гражданский договор" приняла решение начать процесс отстранения депутата фракции "Армения" Ишхана Сагателяна от должности вице-спикера Национального Собрания, а Ваге Акопяна – от должности председателя постоянной комиссии парламента по экономическим вопросам.
Ишхан Сагателян отметил, что узнал о решении лишить его должности из СМИ.
"Это их повестка, для меня это такой второстепенный вопрос. Это для них цель жизни. Мне их жалко, пусть думают о сдаче Бердзора, сдаче новых территорий. Наша повестка сегодня в другом месте, мы занимаемся другими вопросами, меня это вообще не интересует", - сказал Сагателян.
Ваге Акопян отметил, что это решение фракции "Гражданский договор" не было для него сюрпризом.
"Что сказать, "счастливого пути" им. Решение было ожидаемым. С другой стороны, очень хорошо, поскольку это дает мне легитимную возможность действовать более свободно", - сказал Акопян.