ՀՀ «Դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 84-րդ հոդվածի համաձայն՝ այսօր՝ հուլիսի 4-ին, ՀՀ Բարձրագույն դատական խորհրդում տեղի է ունեցել քվեարկություն, որի արդյունքներով Խորհրդի նախագահ չի ընտրվել, տեղեկացնում է ԲԴԽ մամուլի ծառայությունը։
«Օրենքով սահմանված կարգով՝ Բարձրագույն խորհրդի նախագահի պարտականությունները կկատարի Խորհրդի տարիքով ավագ անդամը:
Տեղեկացնում ենք, որ Խորհրդի տարիքով ավագ անդամ Ստեփան Միքայելյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել ավագության սկզբունքով պարտականությունները կատարելուց:
Խորհրդի որոշմամբ՝ դիմումը բավարարվել է և ԲԴԽ նախագահի պարտականությունները կկատարի տարիքով մյուս ավագ անդամ Սերգեյ Չիչոյանը»,- նշված է հաղորդագրությունում:

В Высшем судебном совета сегодня состоялось голосование в соответствии со статьей конституционного закона Судебный кодекс Республики Армения, по итогам которого не председатель ВСС не избран, передает Aysor.am со ссылкой на пресс-службу ВСС.
"Сообщаем также, старший по возрасту член ВСС Степан Микаелян подал заявление об отказе от исполнения обязанностей по принципу старшинства.
Согласно решению Совета, обязанности председателя ВСС будет исполнять следующий по старшинству член Сергей Чичоян", - отмечается в сообщении.