Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել «Հայկյան» մրցանակաբաշխությանը
ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել «Լույս» հիմնադրամի գիտաժողովների սրահում տեղի ունեցած «Հայկյան-2021» մրցանակաբաշխությանը:
Ավանդական դարձած՝ ամենամյա այս մրցանակաբաշխությունը նպատակ ունի բացահայտել և գնահատել այն անհատներին, կազմակերպություններին, որոնք տարվա ընթացքում տարբեր ոլորտներում նշանակալի մասնակցություն են ունեցել հանրային, հասարակական կյանքում, նպաստել հանրային արժեք ստեղծելուն, ջանքեր ներդրել մեր Հայրենիքի և ժողովրդի առջև ծառացած լրջագույն մարտահրավերների դիմագրավման ուղղությամբ:
«Հայկյան» անվանակարգերը  յուրատեսակ շնորհակալության և գնահատանքի հնարավորություն են մրցանակակիրներին։

Серж Саргсян присутствовал на вручении премий "Айкян"
Третий президент РА, председатель РПА Серж Саргсян присутствовал на состоявшемся в конференц-зале фонда "Луйс" вручении премий "Айкян-2021".
Ставшая традиционной эта ежегодная премия имеет цель выявить и оценить те частные лица и организации, которые в течение года в разных областях принимали значимое участие в общественной жизни, способствовали созданию общественной ценности, прилагали усилия для преодоления стоящих перед Отечеством и народом серьезнейших вызовов.
Номинации премии "Айкян" - это своеобразный способ выразить лауреатам благодарность и признательность.