Բայրամովն ու Խովաևը քննարկել են Երևանի և Բաքվի հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հարցերով ՌԴ ԱԳՆ հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևի հետ, փոխանցում է News.am-ը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանում տիրող իրավիճակի, այդ թվում՝ Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շրջանակներում տարբեր ուղղություններով ձեռնարկվող քայլերի շուրջ, ասվում է Ադրբեջանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։
Բայրամովը և Խովաևը կարևորել են Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների կողմից ստորագրված եռակողմ հայտարարությունների կետերի լիարժեք իրականացման կարևորությունը՝ տարածաշրջանում խաղաղության և անվտանգության ապահովման համար՝ նշելով բոլոր ջանքերի մոբիլիզացման կարևորությունը՝ նորմալացման գործընթացն առաջ մղելու և կոնկրետ արդյունքների հասնելու համար։

Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов  встретился со спецпредставителем МИД России по нормализации армяно-азербайджанских отношений Игорем Ховаевым, передает News.am
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о текущей ситуации в регионе, в том числе о шагах, предпринятых в различных направлениях в рамках процесса нормализации отношений между Ереваном и Баку, говорится в сообщении МИД Азербайджана.
Байрамов и Ховаев подчеркнули важность полной реализации пунктов трехсторонних заявлений, подписанных руководителями Армении, России и Азербайджана в целях обеспечения мира и безопасности в регионе, отметив важность мобилизации всех усилий для продвижения процесса нормализации и достижения конкретных результатов.