ՀՀ ԱԳ նախարարը կայցելի Չեխիա
Հուլիսի 26-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում: Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը:
Հայաստանի ԱԳ նախարարը հանդիպումներ կունենա Չեխիայի ԱԳ նախարար Յան Լիպավսկիի և Սենատի նախագահ Միլոշ Վիստրչիլի հետ:
Այցի շրջանակներում կքննարկվեն հայ-չեխական կապերի ընդլայնմանը, ժողովրդավարության ոլորտում համագործակցության ամրապնդմանը, Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանը և կայունությանը վերաբերող հարցեր:

26 июля министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян будет с рабочим визитом находиться в столице Чехии Праге. Об этом сообщил пресс-секретарь министерства иностранных дел Армении Ваан Унанян.
"Министр иностранных дел Армении встретится с министром иностранных дел Чехии Яном Липавским и председателем Сената Милошем Выстрчилем.
В рамках визита будут обсуждены вопросы, касающиеся расширения армяно-чешских связей, укрепления сотрудничества в сфере демократии, отношений Армения-ЕС, а также региональной безопасности и стабильности.
За встречей Арарата Мирзояна и Яна Липавского последует пресс-конференция министров иностранных дел", - отмечается в сообщении.