Թուրքիայի և Ռուսաստանի հարաբերությունները դրական են զարգանում. Էրդողան
Թուրքիայի և Ռուսաստանի հարաբերությունները դրական են զարգանում: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին երկուշաբթի օրը TRT հեռուստաալիքի եթերում հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։
«Մեր միջև, իհարկե, կան որոշ տարաձայնություններ, բայց դրանք չեն ազդում երկկողմ հարաբերությունների վրա, որոնք դրականորեն են զարգանում։ Մենք պետք է զարգացնենք Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները՝ հիմնված փոխադարձ շահերի և պոտենցիալ ոլորտների վրա»,- ասել է Էրդողանը։
Նա ասել է, որ հուլիսի 19-ին Թեհրանում «Աստանայի եռյակի» գագաթաժողովի շրջանակում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ «շատ դրական, մյուսներից տարբերվող բանակցություններ է անցկացրել»։

Turkey Expects Further Development of Ties with Russia: Erdogan
Relations between Turkey and Russia are developing positively, and Ankara hopes this trend will continue, Turkish President Tayyip Erdogan told TRT TV channel on Monday, TASS reports.
"Of course, we have certain points of disagreement, but they do not affect our bilateral relations, which are developing positively. We should develop relations with Russia based on mutual interests and in potential areas," Erdogan said.
He said he had "very positive, different from others, talks" with Russian President Vladimir Putin in Tehran on the sidelines of the Astana trio summit on July 19. "We calmly discussed important issues," the Turkish president added.