Ժամը 18։00-ի դրությամբ օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է. Արցախի ՊՆ
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, օգոստոսի 3-ին, ժամը 09։00-ից սկսած, ադրբեջանական ստորաբաժանումները, կոպտորեն խախտելով հրադադարի պահպանման ռեժիմը, թիրախավորել են ՊԲ մարտական դիրքերն ու զորամասերից մեկի մշտական տեղակայման վայրը՝ բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կիրառելով նաև ականանետներ, նռնականետեր և հարվածային ԱԹՍ-ներ, ինչի հետևանքով մահացու վիրավորում են ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայողներ Գուրգեն Գալերիի Գաբրիելյանը և Արթուր Յուրիի Խաչատրյանը: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Եվս 14 զինծառայող տարբեր աստիճանի վիրավորումներ է ստացել:
Արցախի Հանրապետությունում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ՌԴ զորակազմի հրամանատարության հետ միջոցներ են ձեռնարկվում իրադրությունը կայունացնելու ուղղությամբ։

As of 18:00 Operational and Tactical Situation is Relatively Stable: Artsakh MoD
As we informed earlier, starting from 09:00 a.m. today, the Azerbaijani units seriously violated the ceasefire using mortars, rocket-propelled grenades and ATS rockets. As a result, Gurgen Gabrielyan and Artur Khachatryan, military servicemen contracted by the AFU, were mortally wounded, the Artsakh Ministry of Defense told NEWS.am.
Measures are being taken to stabilize the situation with the command of Russian troops carrying out a peacekeeping mission in the Republic of Artsakh.
As of 18:00 operational and tactical situation is relatively stable. The Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan will inform about further developments," the statement said.