Օգոստոսի 5-ի լույս 6-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ օպերատիվ իրադրությունը, չնայած որոշակի լարվածությանը, հարաբերականորեն կայուն է եղել։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Շփման գծի որոշ հատվածներում ադրբեջանական զինուժը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը' կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։ Հայկական կողմից կորուստներ չկան։
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի միջնորդությամբ շարունակվում են աշխատանքները լարվածության հետագա սրացում թույլ չտալու և իրավիճակի կայունացման ուղղությամբ։

The situation on the contact line between Artsakh and Azerbaijan was relatively stable overnight and as of Saturday morning despite some tension, the Artsakh Defense Ministry said in a statement.
“In some sections of the line of contact the Azerbaijani armed forces violated the ceasefire regime by using firearms of different calibers. The Armenian side had no losses,” the ministry said.
“With the mediation of the Russian peacekeeping contingent, efforts continue to prevent further escalation of tension and stabilize the situation,” reads the statementPanorama.am reports.