Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, ըստ որի` ԱՀ պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ չի համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Օգոստոսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ էական միջադեպեր չեն արձանագրվել։ Չնայած հարաբերական կայունությանը' լարվածությունը պահպանվում է։
Որոշ ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կրկին խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը' կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ միասին շարունակում են աշխատանքներ իրականացվել իրավիճակի հետագա կայունացման ուղղությամբ։

Распространенная министерством обороны информация, согласно которой Армия обороны Республики Арцах нарушила режим прекращения огня, не соответствует действительности, сообщает Aysor.am, минобороны Арцаха.
"В ночь с 7 на 8 августа и по состоянию на 09:00 утра существенных инцидентов не зафиксировано. Несмотря на  относительную стабильность, напряженность сохраняется.
ВС Азербайджана снова нарушили режим прекращения огня, применив стрелковое оружие различного калибра на некоторых направлениях. Вместе с российским миротворческим контингентом продолжаются работы в направлении дальнейшей стабилизации обстановки", - отмечается в сообщении минобороны Арцаха.