Ժամանակն է, որ Հունաստանը պատժի մարդասպան Ալիևին. հունական ԶԼՄ-ներ
Օկուպացված հյուսիսային Կիպրոսի ղեկավար Էրսին Թաթարը Քոնիայում հանդիպել է Ադրբեջանի ցեղասպան բռնապետ Իլհամ Ալիևի հետ, գրել է Greek City Times-ը։
Ըստ թուրք-կիպրական առաջնորդի գրավոր հայտարարության՝ թաթարը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրավերով մեկնել է Քոնիա՝ մասնակցելու 5-րդ իսլամական համերաշխության բացման արարողությանը։
Թաթարը հանդիպել է Ալիևի հետ, հանդիպումը տևել է մոտ 40 րոպե։ Հանդիպման ընթացքում Թաթարը Ալիևին տեղեկացրել է Կիպրոսի մասին և ասել, որ իրենք Թուրքիայի հետ վարում են ներդաշնակ քաղաքականություն։
Նշելով, որ հանդիպումն անցել է անկեղծ մթնոլորտում, Թաթարն ընդգծել է, որ տրվել են երկու երկրների միջև փոխհարաբերությունների զարգացման գնահատականները։
Ավելի պարզ ասած՝ բռնապետ, մարդասպան ու կոռումպացված Ալիևը լեգիտիմացրել է կեղծ պետությունը։
Ժամանակն է, որ Հունաստանը վերջապես պատժի ենթարկի այս մարդասպանին, ով այրել է արևմտյան խիղճը՝ առնվազն երեք միլիարդ դոլար կաշառք բաժանելով արևմտյան քաղաքական գործիչներին և պաշտոնյաներին, հայտնում է News Break-ը:

It is time for Greece to finally sanction Aliyev: Greek media
The  leader of the Turkish occupation of northern Cyprus, Ersin Tatar, met with the genocidal dictator of Azerbaijan, Ilham Aliyev, in Ikónion (Ἰκόνιον, Turkish: Konya), Turkey, Greek City Times reports.
According to the Turkish-Cypriot leader’s written statement, Tatar traveled to Ikónion to attend the Opening Ceremony of the 5th Islamic Solidarity at the invitation of President Recep Tayyip Erdoğan.
Tatar had a meeting with Aliyev, which lasted about 40 minutes. During the meeting, Tatar informed Aliyev about Cyprus and said that they follow a harmonious policy with Turkey.
Noting that the meeting took place in a very frank atmosphere, Tatar emphasised that assessments were made on the development of mutual relations between the two countries.
Simply put, the dictator, murderous and corrupt Aliyev, legitimised the pseudo-state.
Time for Greece to finally sanction this murderer, who has seared Western consciences by handing out at least three billion dollars in bribes to Western politicians and officials, according to News Break.