Ժամանակն է, որ Հունաստանը պատժի մարդասպան Ալիևին. հունական ԶԼՄ-ներ
Օկուպացված հյուսիսային Կիպրոսի ղեկավար Էրսին Թաթարը Քոնիայում հանդիպել է Ադրբեջանի ցեղասպան բռնապետ Իլհամ Ալիևի հետ, գրել է Greek City Times-ը։
Ըստ թուրք-կիպրական առաջնորդի գրավոր հայտարարության՝ թաթարը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրավերով մեկնել է Քոնիա՝ մասնակցելու 5-րդ իսլամական համերաշխության բացման արարողությանը։
Թաթարը հանդիպել է Ալիևի հետ, հանդիպումը տևել է մոտ 40 րոպե։ Հանդիպման ընթացքում Թաթարը Ալիևին տեղեկացրել է Կիպրոսի մասին և ասել, որ իրենք Թուրքիայի հետ վարում են ներդաշնակ քաղաքականություն։
Նշելով, որ հանդիպումն անցել է անկեղծ մթնոլորտում, Թաթարն ընդգծել է, որ տրվել են երկու երկրների միջև փոխհարաբերությունների զարգացման գնահատականները։
Ավելի պարզ ասած՝ բռնապետ, մարդասպան ու կոռումպացված Ալիևը լեգիտիմացրել է կեղծ պետությունը։
Ժամանակն է, որ Հունաստանը վերջապես պատժի ենթարկի այս մարդասպանին, ով այրել է արևմտյան խիղճը՝ առնվազն երեք միլիարդ դոլար կաշառք բաժանելով արևմտյան քաղաքական գործիչներին և պաշտոնյաներին, հայտնում է News Break-ը:

Греции пора наконец наказать убийцу Алиева: греческие СМИ
Лидер оккупированного северного Кипра Эрсин Татар встретился с геноцидным диктатором Азербайджана Ильхамом Алиевым в Конье, как передает NEWS.am пищет Greek City Times.
Согласно письменному заявлению лидера турок-киприотов, Татар по приглашению президента Реджепа Тайипа Эрдогана отправился в Конью  для участия в церемонии открытия  5-вх Игр исламской солидарности.
У Татар была встреча с Алиевым, которая длилась около 40 минут. В ходе встречи Татар проинформировал Алиева о Кипре и сказал, что они проводят согласованную политику с Турцией.
Отметив, что встреча прошла в очень откровенной обстановке, Татар подчеркнул, что были даны оценки развитию взаимоотношений между двумя странами.
Проще говоря, кровожадный и коррумпированный диктатор Алиев, узаконил псевдогосударство.
По сообщению News Break, Греции пора наконец наказать этого убийцу, который притупил западную совесть, раздав взятки на сумму не менее трех миллиардов долларов западным политикам и чиновникам.