Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանությունը ցավակցություն է հայտնել Երևանի «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով մարդկանց մահվան կապակցությամբ։
«Մեր խորին ցավակցությունն ենք հայտնում «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի տարածքում այսօր կեսօրին տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվածների ընտանիքներին և ընկերներին։ Վիրավորներին մաղթում ենք շուտափույթ ապաքինում»,- ասվում է դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջում։
Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 13:23-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն հաղորդագրություն է ստացվել, որ Սուրմալու առևտրի կենտրոնում պայթյուն է տեղի ունեցել։ Նախնական տվյալներով՝ 3 մարդ զոհվել է, ավելի քան 60 մարդ վիրավորվել։

Посольство РФ в Армении выразило соболезнования в связи с гибелью людей во время взрыва в торговом центре ''Сурмалу'' в Ереване.
''Выражаем наши глубокие соболезнования родным и близким погибших в результате произошедшего сегодня днём взрыва на территории торгового центра ''Сурмалу''. Желаем скорейшего выздоровления пострадавшим'', - говорится в заявлении на странице посольства в Facebook.
Напомним, что сегодня в 13:23 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что в торговом центре ''Сурмалу'' произошел взрыв. По предварительным данным,  3 человека погибли, более 60 человек пострадали.