Դավիթ Բաբայանը դասախոսությամբ հանդես է եկել Ջորջ Վաշինգտոնի համալսարանում
Սեպտեմբերի 19-ին Արցախի Հանրապետության (ԱՀ) արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը «Ղարաբաղյան հիմնախնդիր․ աշխարհաքաղաքական և էթնոքաղաքական ախտորոշում» թեմայով դասախոսությամբ հանդես է եկել Ջորջ Վաշինգտոնի համալսարանում: Նույն օրը նախարար Բաբայանը Ամերիկյան Էնթերփրայզ ինստիտուտում մասնակցել է կլոր սեղանի։
Քննարկման ընթացքում նախարարն անդրադարձել է Ղարաբաղյան հիմնախնդրին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացին, Արցախի Հանրապետության արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային և գլոբալ աշխարհաքաղաքական զարգացումներին և պատասխանել ներկաների հարցերին։
Նախարարն ընդգծել է նման հանդիպումների կարևորությունը տարբեր գործընթացների վերաբերյալ ճիշտ և համապարփակ պատկերացում կազմելու և որոշումների կայացման  ընթացքում դրանք կիրառելու տեսանկյուններից։
Միջոցառմանը ներկա են եղել նաև ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում  ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը:

David Babayan Delivered a Lecture at the George Washington University
On September 19, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan delivered a lecture at the George Washington University on the topic "The Karabagh Issue: Geopolitical and Ethnopolitical Diagnosis". On the same day, Minister Babayan participated in the round-table discussions at the American Enterprise Institute.
During the discussions, the Minister touched upon the Karabagh issue, the Azerbaijani-Karabagh conflict settlement process, the foreign policy of the Republic of Artsakh, regional and global geopolitical developments, as well as answered the questions of the participants.
The Minister emphasized the importance of such meetings in terms of forming an objective and comprehensive picture of various processes and applying it during decision-making.
Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Artsakh Lernik Hovhannisyan and Permanent Representative of the Republic of Artsakh to the USA and Canada Robert Avetisyan participated in the events.