Իրանի խորհրդարանը կքննարկի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանային լարվածության հարցը
Սեպտեմբերի 21-ին կայանալիք արտահերթ նիստում Իրանի Իսլամական խորհրդարանը կքննարկի Հայաստանի և Ադրբեջանի  միջև սահմանային լարվածության հարցը, հաղորդում է News.am-ը:
Իսլամական խորհրդարանի Ազգային անվտանգության և արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի ղեկավար Վահիդ Ջալալզադեն այս կապակցությամբ ասել է. «Ակնկալվում է, որ խորհրդարանում շատ կարևոր քննարկում տեղի կունենա»։
Նրա խոսքով՝ իրանական կողմը լրջորեն անհանգստացած է  երկու հարեւան երկրների սահմանին տեղի ունեցած վերջին միջադեպերով։
Ջալալզադեն հավելել է. «Իսլամական Հանրապետության բարձրաստիճան պաշտոնյաները, Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհուրդը, ինչպես նաև արտաքին գործերի նախարարությունը և խորհրդարանը ցանկանում են  լրջորեն զբաղվել այս հարցով»։

Парламент Ирана обсудит ситуацию на армяно-азербайджанской границе
На внеочередном заседании парламента Ирана, которое состоится 21 сентября, будет обсужден вопрос напряженности на границе между Арменией и Азербайджаном, передает News.am
В связи с этим глава комитета по национальной безопасности и внешней политике парламента ИРИ Вахид Джалалзаде заявил: ''Ожидается, что в парламенте состоится очень важное обсуждение''.
По его словам, иранская сторона серьезно обеспокоена последними инцидентами, имевшими место на границе двух соседних стран.
''Высокопоставленные должностные лица, Высший совет национальной безопасности, а также Министерство иностранных дел и парламент Исламской Республики хотят серьезно заняться этим вопросом'', - заключил Джалалзаде.