Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է ՌԱԿ ղեկավար կազմի հետ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում սեպտեմբերի 22-ին ժամանել է  Լոս Անջելես, որտեղ հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Արևմտյան շրջանի Ռամկավար ազատական կուսակցության (ՌԱԿ) ղեկավար կազմի հետ։
Քննարկվել են Արցախի արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, տարածաշրջանային գործընթացներին և Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր։
Դավիթ Բաբայանը երախտագիտություն է հայտնել Ռամկավար ազատական կուսակցությանը Արցախին մշտապես սատարելու համար՝ այդ համատեքստում կարևորելով հայկական ավանդական կուսակցությունների դերակատարությունը հայապահպանության, համազգային խնդիրների լուծման և Արցախի շահերի պաշտպանության գործում։

Глава МИД Арцаха встретился с руководящим составом партии "Рамкавар Азатакан"
22 сентября в рамках своего рабочего визита в США министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян прибыл в Лос-Анджелес, где встретился с  руководящим составом партии "Рамкавар Азатакан" Западного округа США.
Были обсуждены вопросы, касающиеся внешней политики Арцаха, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, региональных процессов и укрепления связи Родина-Диаспора.
Давид Бабаян выразил признательность партии "Рамкавар Азатакан" за постоянную поддержку Арцаха, подчеркнув в этом контексте важность роли традиционных армянских партий в деле сохранения армянства, в решении общенациональных задач и защите интересов Арцаха.