Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, մեկնարկած քաղաքական խորհրդակցությունների շրջանակներում, սեպտեմբերի 23-ին ընդունել է «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամներին։
Քննարկվել են տարածաշրջանային զարգացումները և դրանց՝ Արցախի վրա ունենալիք ազդեցության ռիսկերը, անվտանգային, արտաքին և ներքին քաղաքական մարտահրավերներն ու հաղթահարմանն ուղղված քայլերը։
Հանդիպման ընթացքում բարձրացված հարցերի վերաբերյալ տեղի է ունեցել շահագրգիռ քննարկում, հատուկ անդրադարձ է եղել մայր Հայրենիքի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակին:

Президент Арцаха принял членов парламентский фракции "Свободная Родина - ОГА"
23 сентября, в рамках начатых политических консультаций, Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял членов парламентской фракции "Свободная Родина - Объединенный гражданский альянс".
Были обсуждены региональные тенденции и возможные риски их влияния на Арцах, проблемы безопасности, внешне- и внутриполитические вызовы, а также шаги, предпринимаемые для их преодоления.
Состоялось плодотворное обсуждение вопросов, затронутых в ходе встречи, особое внимание было уделено ситуации, сложившейся вокруг безопасности Матери - Армении.