Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, մեկնարկած քաղաքական խորհրդակցությունների շրջանակներում, սեպտեմբերի 23-ին ընդունել է «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամներին։
Քննարկվել են տարածաշրջանային զարգացումները և դրանց՝ Արցախի վրա ունենալիք ազդեցության ռիսկերը, անվտանգային, արտաքին և ներքին քաղաքական մարտահրավերներն ու հաղթահարմանն ուղղված քայլերը։
Հանդիպման ընթացքում բարձրացված հարցերի վերաբերյալ տեղի է ունեցել շահագրգիռ քննարկում, հատուկ անդրադարձ է եղել մայր Հայրենիքի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակին:

President Harutyunyan Received Members of the "Free Homeland-UCA" Parliamentary Faction
On September 23, Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan, within the framework of the political consultations, received members of the "Free Motherland-UCA" parliamentary faction.
Regional developments and risks of their potential impact on Artsakh, security-related, foreign and domestic political challenges and steps to overcome them were on the discussion agenda.
An earnest dialogue was held on the issues raised during the meeting. Special reference was made to the security situation around Armenia.