Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերին՝ Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում մասնավորապես ասվում է. «Գերմանիայի ժողովուրդը 32 տարի առաջ կյանքի կոչեց ինքնորոշման իրավունքը՝ խաղաղ ճանապարհով սկիզբ դնելով Գերմանիայի վերամիավորմանը և դրանով իսկ նոր էջ բացելով համաշխարհային քաղաքականության ու միջազգային հարաբերությունների պատմության մեջ:
Այսօր Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունը ժողովրդավարության և համամարդկային արժեքների պահպանման վառ օրինակ է և կարևոր ավանդ ունի մարդկության առջև ծառացած մարտահրավերների հաղթահարման գործում:
Հայաստանը կարևորում է Գերմանիայի հետ ձևավորված փոխշահավետ համագործակցության ամրապնդման ուղղությամբ գործադրվող ջանքերը:
Բարձր ենք գնահատում Գերմանիայի հետևողական աջակցությունը Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումներին, հատկապես՝ ներկայիս բարդ և բազմաբնույթ մարտահրավերներով լի ժամանակաշրջանում»:

Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание президенту Германии
Президент Республики Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание президенту Федеративной Республики Германия Франку-Вальтеру Штайнмайеру по случаю Национального праздника.
"Народ Германии 32 года назад воплотил в жизнь право на самоопределение, мирным путём положив начало объединению Германии и тем самым открыв новую страницу в истории всемирной политики и международных отношений.
Сегодня Федеративная Республика Германия является ярким примером демократии и общечеловеческих ценностей и вносит важный вклад в дело преодоления стоящих перед человечеством вызовов.
Армения придает большое значение усилиям, которые предпринимаются в направлении укрепления налаженного с Германией взаимовыгодного сотрудничества.
Высоко ценим последовательное содействие Германии реализуемым в Армении демократическим реформам, особенно в нынешний период сложных и разнообразных вызовов