Արցախի ԱԳՆ-ում հյուրընկալել են Ռուբեն Վարդանյանին
Հոկտեմբերի 19-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն ընդունել է բարերար, հասարակական-քաղաքական գործիչ Ռուբեն Վարդանյանին։ Այս մասին հայտնում են Արցախի ԱԳՆ-ից:
Նույն օրը տեղի է ունեցել նաև Ռուբեն Վարդանյանի հանդիպում-քննարկումը ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի աշխատակիցների հետ։
Քննարկվել է Արցախի արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։
Դավիթ Բաբայանը ողջունել է Ռուբեն Վարդանյանի՝ Արցախ տեղափոխվելու և Արցախի զարգացման ու զորացման գործում անմիջական մասնակցություն ունենալու որոշումը՝ ընդգծելով այդ որոշման կարևորությունը թե քաղաքական և թե բարոյական տեսանկյուններից։
Նախարարը երախտագիտություն է հայտնել Ռուբեն Վարդանյանին Արցախին մշտապես սատարելու համար և շեշտել այս բարդ շրջանում արցախակենտրոն մոտեցում և ազգային մտածելակերպ ունեցող գործիչների ակտիվ ներգրավվածության անհրաժեշտությունը։

В МИД Республики Арцах состоялась встреча с Рубеном Варданяном
19 октября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян принял благотворителя, общественно-политического деятеля Рубена Варданяна.
В тот же день состоялась встреча Рубена Варданяна с персоналом центрального аппарата МИД.
Был обсужден широкий спектр вопросов, касающихся внешней политики Арцаха, региональных процессов, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.
Давид Бабаян приветствовал решение Рубена Варданяна переехать в Арцах и принять непосредственное участие в его развитии и укреплении, подчеркнув важность этого решения как с политической, так и моральной точки зрения.
Министр выразил признательность Рубену Варданяну за постоянную поддержку Арцаха и отметил необходимость активного вовлечения в общественно-политическую жизнь республики в этот сложный период деятелей, имеющих арцахоцентристский подход и национальное мышление.