Արցախի ԱԳՆ-ում հյուրընկալել են Ռուբեն Վարդանյանին
Հոկտեմբերի 19-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն ընդունել է բարերար, հասարակական-քաղաքական գործիչ Ռուբեն Վարդանյանին։ Այս մասին հայտնում են Արցախի ԱԳՆ-ից:
Նույն օրը տեղի է ունեցել նաև Ռուբեն Վարդանյանի հանդիպում-քննարկումը ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի աշխատակիցների հետ։
Քննարկվել է Արցախի արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։
Դավիթ Բաբայանը ողջունել է Ռուբեն Վարդանյանի՝ Արցախ տեղափոխվելու և Արցախի զարգացման ու զորացման գործում անմիջական մասնակցություն ունենալու որոշումը՝ ընդգծելով այդ որոշման կարևորությունը թե քաղաքական և թե բարոյական տեսանկյուններից։
Նախարարը երախտագիտություն է հայտնել Ռուբեն Վարդանյանին Արցախին մշտապես սատարելու համար և շեշտել այս բարդ շրջանում արցախակենտրոն մոտեցում և ազգային մտածելակերպ ունեցող գործիչների ակտիվ ներգրավվածության անհրաժեշտությունը։

Ruben Vardanyan was Hosted at the Foreign Ministry of the Republic of Artsakh
On October 19, Foreign Minister of the Republic of Artsakh David Babayan received philantհropist and public-political figure Ruben Vardanyan.
On the same day, Ruben Vardanyan had also a meeting-discussion with the staff members of the Foreign Ministry’s Central Office.
A wide range of issues related to the foreign policy of Artsakh, regional processes, and settlement of the Azerbaijani-Karabagh conflict were discussed.
David Babayan welcomed Ruben Vardanyan's decision to move to Artsakh and take an direct part in the development and strengthening of Artsakh, stressing the significance of this decision in both political and moral terms.
The Minister expressed his gratitude to Ruben Vardanyan for constantly supporting Artsakh and stressed the necessity of active involvement of figures with an Artsakh-centric approach and national mindset in this difficult period.