4 ոսկե և 4 բրոնզե մեդալ՝ Թուրքիայում անցկացված հաշմանդամային բազկամարտի աշխարհի առաջնությունից
Հայաստանի հաշմանդամային սպորտի ֆեդերացիայի հավաքականը հոկտեմբերի 14-ից 23-ը ԿԳՄՍՆ աջակցությամբ Թուրքիայի Անթալիա քաղաքում մասնակցել է հաշմանդամային բազկամարտի աշխարհի առաջնությանը:
Հայաստանի հավաքականի կազմում ընդգրկվել է 8 մարզիկ՝ 4 աղջիկ և 4 տղա: Ի դեպ, մասնակիցներից 2-ը զինհաշմանդամներ են:
Երկու օրվա հանրագումարում Հայաստանի ներկայացուցիչներին հաջողվել է նվաճել 8 մեդալ՝ 4 ոսկե և 4 բրոնզե:
Աշխարհի չեմպիոնի կոչմանն արժանացել են Նաիրա Մեսրոպյանը և Մարինե Մկրտչյանը՝ երկուական ոսկե մեդալ նվաճելով ձախ և աջ ձեռքերով: Պատվո հարթակի երրորդ աստիճանին էլ կանգնել են Շահեն Բաբայանը, Սարգիս Հարությունյանը և Ալեքսանդր Մովսիսյանը: Վերջինս երկու ձեռքով էլ բրոնզե մեդալ է նվաճել:

Армянские спортсмены завоевали 4 золота и 4 бронзы на ЧМ по пара-армрестлингу в Турции
Армянские спортсмены завоевали по 4 золотые и бронзовые медали на чемпионате мира по пара-армрестлингу в Турции, сообщает пресс-служба Министерства образования, науки, культуры и спорта Армении.
Как передает Sputnik Армения, на турнире, проходившем в Анталье 14-23 октября, Армению представляли 8 человек – 4 мужчин и 4 женщины. Двое из спортсменов – военные инвалиды.
Золото завоевали Наира Месропян и Марине Мкртчян – по одной медали в состязаниях правой и левой руками. Бронзу завоевали Шаген Бабаян, Саркис Арутюнян и Александр Мовсисян. Мовсисян удостоился бронзовой награды в состязаниях обеими руками. Женщины в общем зачете заняли 3 место.