Գնել Սանոսյանն Իրանի քաղաքաշինության նախարարի հետ քննարկել է Քաջարանի թունելի կառուցման հարցը
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը երկօրյա աշխատանքային այցով գտնվում է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում։
ՏԿԵՆ-ից հայտնում են, որ Իրանում նախարարը հանդիպել է ԻԻՀ ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարար Ռոստամ Ղասեմիի հետ։ Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։
Նախարար Սանոսյանը կարևորել է իրանական ընկերությունների մասնակցությունը Հայաստանում ընթացող շինարարական պրոցեսներին, մրցութային գործընթացներին։
Քննարկվել է նաև Քաջարանի թունելի կառուցման հարցը։ Սանոսյանն անդրադարձել է նաև Հայաստանում իրականացվող ճանապարհաշինական մեծածավալ աշխատանքներին, ինչն առաջիկայում թույլ կտա մեծացնել Իրանցի եկող բեռնափոխադրումների ծավալները։
Կարևորվել է ոլորտում համագործակցությունը, կարողությունների հզորացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները։

Гнел Саносян обсудил с министром дорог и городского развития Ирана вопрос строительства Каджаранского тоннеля
Масштабные дорожно-строительные работы позволят увеличить объемы грузоперевозок из Ирана. Об этом заявил на встрече с министром дорог и градостроительства Исламской Республики Иран Ростамом Гасеми в Тегеране министр территориального управления и инфраструктур Армении Гнел Саносян, передает NEWS.am ссылаясь на пресс-службу Министерства территориального управления и инфраструктур Армении.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, представляющих двусторонний интерес. В частности, Саносян отметил важность участия иранских компаний в строительных и тендерных процессах, имевших место в Армении. Обсужден также вопрос строительства Каджаранского тоннеля.
Саносян коснулся еще и проводимых в Армении масштабных дорожно-строительных работ, что позволит в ближайшее время увеличить объемы грузоперевозок из Ирана. В ходе встречи была отмечена и важность сотрудничества в сфере работ, проводимых в направлении наращивания потенциала.