Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նոյեմբերի 22-ին Երևանում կայանալիք Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստի օրակարգային թեմաներին, ինչպես նաև ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարների գագաթաժողովի անցկացմանն առնչվող հարցերին:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ու Լեռնային Ղարաբաղի հետ կապված հարցեր:

On November 11, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan had a phone conversation with Sergey Lavrov, the Foreign Minister of the Russian Federation.
The interlocutors touched upon the agenda topics of the meeting of the Council of Foreign Ministers of the Collective Security Treaty Organization to be held in Yerevan on November 22 and the issues regarding the summit of the leaders of the CSTO countries.
During the telephone conversation, issues related to the process of normalization of relations between Armenia and Azerbaijan as well as Nagorno Karabakh were discussed.