Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նոյեմբերի 22-ին Երևանում կայանալիք Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստի օրակարգային թեմաներին, ինչպես նաև ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարների գագաթաժողովի անցկացմանն առնչվող հարցերին:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ու Լեռնային Ղարաբաղի հետ կապված հարցեր:

Состоялся телефонный разговор глав МИД Армении и РФ
11 ноября министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с министром иностранных дел РФ Сергеем Лавровым.
Собеседники коснулись тем повестки заседания Совета министров иностранных дел Организации Договора о коллективной безопасности, которое состоится 22 ноября в Ереване, а также вопросов, касающихся проведения саммита глав государств ОДКБ.
В ходе телефонного разговора были обсуждены вопросы, связанные с процессом урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном, а также с Нагорным Карабахом.