Վրաստանը պատրաստ է ամեն կերպ նպաստել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկխոսությանը․ Իրակլի Ղարիբաշվիլի
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հանդիպել է Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի հետ։ Ինչպես հայտնում է Վրաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը, կողմերը քննարկել են երկու երկրների ռազմավարական գործընկերությունը եւ հետագա համագործակցության օրակարգը, հայտնում է Առաջին ալիքը:
«Ուշադրություն է դարձվել այս տարվա հոկտեմբերին Վրաստան Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի կատարած այցին։ Կառավարության ղեկավարի խոսքով՝ այս այցը եւս մեկ անգամ ընդգծել է երկրների միջեւ բարիդրացիական եւ բարեկամական հարաբերությունները եւ մեծ ներուժը, այդ թվում՝ առեւտրատնտեսական ուղղությունների տեսակետից։
Զրույցն առնչվել է խաղաղության ու կայունության ապահովման կարեւորությանը ժողովրդի բարեկեցության եւ տարածաշրջանի զարգացման համար։ Վարչապետը եւս մեկ անգամ նշել է, որ Վրաստանն այսուհետ եւս պատրաստ է ամեն կերպ նպաստել երկու հարեւան երկրների միջեւ երկխոսությանը։
Ուշադրություն է դարձվել Իրակլի Ղարիբաշվիլիի նախաձեռնած «Հարավային Կովկասում բարիդրացիության խաղաղ նախաձեռնությանը», որին Հարավային Կովկասի պետությունների հետ միասին մասնակցում են նաեւ միջազգային գործընկերները։
Կառավարության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել ադրբեջանական կողմին՝ երկրի տարածքային ամբողջականությանն ու ինքնիշխանությանը ամուր աջակցության համար։
Կողմերը դիտարկել են տարածաշրջանային նշանակության ոլորտային գերատեսչությունների եւ ենթակառուցվածքային նախագծերի փոխգործակցությունը, փոխանցում է News.am-ը։

Грузия готова всячески содействовать диалогу между Арменией и Азербайджаном: Ираклий Гарибашвили
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили встретился с министром обороны Азербайджанской Республики Закиром Гасановым. По сообщению пресс-службы администрации правительства, стороны обсудили стратегическое партнерство двух стран и повестку дня будущего сотрудничества, передает Первый канал.
''Внимание было уделено визиту президента Азербайджана Ильхама Алиева в Грузию в октябре этого года. По словам главы правительства, этот визит еще раз подчеркнул добрососедские и дружественные отношения между странами и большой потенциал, в том числе с точки зрения торгово-экономических направлений.
Разговор коснулся важности обеспечения мира и стабильности для благополучия народа и развития региона. Премьер-министр еще раз отметил, что Грузия и впредь готова всячески содействовать диалогу между двумя соседними странами.
Внимание было уделено инициированной Ираклием Гарибашвили ''Мирной инициативе добрососедства на Южном Кавказе'', в которой наряду с государствами Южного Кавказа участвуют и международные партнеры.
Глава правительства поблагодарил азербайджанскую сторону за твердую поддержку территориальной целостности и суверенитета страны.
Стороны рассмотрели взаимодействие отраслевых ведомств и инфраструктурных проектов регионального значения, передает News.am