Վրաստանը պատրաստ է ամեն կերպ նպաստել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկխոսությանը․ Իրակլի Ղարիբաշվիլի
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հանդիպել է Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի հետ։ Ինչպես հայտնում է Վրաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը, կողմերը քննարկել են երկու երկրների ռազմավարական գործընկերությունը եւ հետագա համագործակցության օրակարգը, հայտնում է Առաջին ալիքը:
«Ուշադրություն է դարձվել այս տարվա հոկտեմբերին Վրաստան Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի կատարած այցին։ Կառավարության ղեկավարի խոսքով՝ այս այցը եւս մեկ անգամ ընդգծել է երկրների միջեւ բարիդրացիական եւ բարեկամական հարաբերությունները եւ մեծ ներուժը, այդ թվում՝ առեւտրատնտեսական ուղղությունների տեսակետից։
Զրույցն առնչվել է խաղաղության ու կայունության ապահովման կարեւորությանը ժողովրդի բարեկեցության եւ տարածաշրջանի զարգացման համար։ Վարչապետը եւս մեկ անգամ նշել է, որ Վրաստանն այսուհետ եւս պատրաստ է ամեն կերպ նպաստել երկու հարեւան երկրների միջեւ երկխոսությանը։
Ուշադրություն է դարձվել Իրակլի Ղարիբաշվիլիի նախաձեռնած «Հարավային Կովկասում բարիդրացիության խաղաղ նախաձեռնությանը», որին Հարավային Կովկասի պետությունների հետ միասին մասնակցում են նաեւ միջազգային գործընկերները։
Կառավարության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել ադրբեջանական կողմին՝ երկրի տարածքային ամբողջականությանն ու ինքնիշխանությանը ամուր աջակցության համար։
Կողմերը դիտարկել են տարածաշրջանային նշանակության ոլորտային գերատեսչությունների եւ ենթակառուցվածքային նախագծերի փոխգործակցությունը, փոխանցում է News.am-ը։

Georgia is ready to promote in every possible way the dialogue between Armenia and Azerbaijan: Irakli Garibashvili
Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili met with Azerbaijani Defense Minister Zakir Hasanov. According to the press service of the government administration, the sides discussed the strategic partnership between the two countries and the agenda for future cooperation, First Channel reported.
"Attention was paid to the visit of Azerbaijani President Ilham Aliyev to Georgia in October this year. According to the head of the government, this visit once again emphasized good-neighborly and friendly relations between the countries and great potential, including in terms of trade and economic directions.
The discussion touched upon the importance of ensuring peace and stability for the well-being of the people and the development of the region. The Prime Minister once again noted that Georgia is always ready to promote the dialogue between the two neighboring countries.
Attention was paid to the South Caucasus Peace Initiative initiated by Irakli Garibashvili, in which international partners are involved along with the South Caucasus states.
The Prime Minister thanked the Azerbaijani side for its firm support to the territorial integrity and sovereignty of the country.
The sides considered interaction between sectoral agencies and infrastructure projects of regional importance, News.am reports.