Ինդոնեզիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 252-ի. Reuters
Ինդոնեզիայում տեղի ունեցած 5,1 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 252-ի: Այս մասին հայտնում է Reuters-ը՝ վկայակոչելով Ինդոնեզիայի իշխանություններին։
Գործակալության տվյալներով՝ 31 մարդ անհետ կորած է համարվում, առնվազն 377 մարդ վիրավորվել է։ Հաղորդվում է նաև, որ ավելի քան 7 հազար մարդ դեռ չի կարողանում վերադառնալ իրենց տները աղետի հետևանքների պատճառով։ Հայտնի է, որ ավելի քան 700 շենք է վնասվել, այդ թվում՝ բնակավայրեր, դպրոցներ և հիվանդանոցներ Արևմտյան Ճավա նահանգի Չիանջուր շրջանում:
Հայնում են, որ Երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվել է երկրի մայրաքաղաք Ջակարտայից 74 կմ հարավ-արևելք։ Եվրոպական-միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնի տվյալներով՝ երկրաշարժի օջախը գտնվում է 5 կմ խորության վրա։

Число жертв землетрясения в Индонезии достигло 252: Reuters
Число погибших в результате произошедшего 21 ноября в Индонезии землетрясения магнитудой 5,1 достигло 252. Как передает ТАСС, об этом во вторник сообщило агентство Reuters со ссылкой на индонезийских властей.
Согласно им, 31 человек все еще числится пропавшим без вести, по крайней мере 377 человек получили травмы. Также сообщается, что более 7 тыс. человек все еще не могут вернуться в свои жилища из-за последствий удара стихии.
На данный момент известно о более чем 700 поврежденных зданиях, в том числе жилых домах, школах и больницах в округе Чианджур в провинции Западная Ява.
Эпицентр землетрясения находился в 74 км юго-восточнее столицы страны Джакарты. По данным Европейско-средиземноморского сейсмологического центра, очаг залегал на глубине 5 км.