Լավ հիմքեր են ստեղծված Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ապագա փոխզիջումների համար․ Պուտին
Դրական ենք գնահատում Սոչիում Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի ղեկավարների գագաթաժողովը։ Այս մասին նոյեմբերի 23-ին Երեւանում Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) Հավաքական անվտանգության խորհրդի նիստում հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, փոխանցում է News.am-ը։
Նրա գնահատմամբ, այս գագաթաժողովի արդյունքները, ներառյալ համատեղ հայտարարությունը, լավ հիմք են ստեղծել ապագա փոխզիջումների համար։
Ռուսաստանի նախագահը հույս է հայտնել, որ դա թույլ կտա Երեւանի եւ Բաքվի միջեւ խաղաղության պայմանագրի կնքման հասնել։
Նա հավելել է, որ հայ-ադրբեջանական կարգավորումը ուշադրություն է պահանջում։ Պուտինը նաեւ շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին ՀԱՊԿ-ում նախագահելու համար։

Созданы хорошие основы для будущих компромиссов между Арменией и Азербайджаном: Путин
Положительно оцениваем саммит лидеров Армении, Азербайджана и России в Сочи. Как передает News.am, об этом на заседании Совета коллективной безопасности Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) в Ереване 23 ноября заявил президент России Владимир Путин.
По его оценке, итоги этого саммита, в том числе совместное заявление, создали хорошую основу для будущих компромиссов.
Президент России выразил надежду, что это позволит выйти на заключение мирного договора между Ереваном и Баку.
Он добавил, что урегулирование армяно-азербайджанского требует внимания. Путин также поблагодарил Армению за председательство в ОДКБ.