Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Ռումինիայի նախագահ Կլաուս Վերներ Յոհաննիսին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռումինիայի նախագահ Կլաուս Վերներ Յոհաննիսին՝ Ռումինիայի Միավորման օրվա կապակցությամբ:
«Հայաստանը մեծապես կարևորում է Ռումինիայի հետ բարեկամական կապերի հետևողական զարգացումն ու խորացումը՝ հիմնված քաղաքակրթության, ժողովրդավարական արժեքների, ընդհանուր շահերի և ժողովուրդների միջև պատմականորեն ձևավորված փոխադարձ համակրանքի վրա:
Հաշվի առնելով Ռումինիայի աճող դերակատարությունը տարածաշրջանում՝ լիահույս ենք, որ հայ ժողովրդի համար կենսական նշանակություն ունեցող այս ժամանակաշրջանում ևս Ռումինիան իր փորձով և հավասարակշռված մոտեցումներով ներդրում կունենա տարածաշրջանային խաղաղության և կայունության վերականգնման ու ամրապնդման գործում։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Ռումինիայի բարեկամ ժողովրդին` խաղաղություն և բարօրություն»։

Президент Ваагн Хачатурян поздравил Президента Румынии
Президент Республики Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Президенту Румынии Клаусу Вернеру Йоханнису по случаю Дня объединения Румынии.
"Армения придаёт большое значение последовательному развитию и углублению дружественных связей с Румынией, основанных на демократических ценностях, общих интересах и исторически сформировавшейся между народами симпатии.
Учитывая растущую роль Румынии в регионе, надеемся, что в этот имеющий жизненно важное значение для армянского народа период также Румыния своим опытом и уравновешенными подходами внесёт вклад в дело восстановления и укрепления регионального мира и стабильности.