Ադրբեջանում հետաքննում են «հանցագործությունը»՝ Իրանից հայկական արտադրանքի տեղափոխման փորձը
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ Բաքվի գլխավոր մաքսային վարչության մաքսային կետում հայտնաբերվել են շինարարական աշխատանքներում օգտագործվող 24820 կոնտեյներներ եւ 1050 դատարկ ստվարաթղթե արկղեր՝ հայկական արտադրության սիլիկոնային արտադրանքի կոնտեյներների փաթեթավորման համար:
Պարզվել է, որ այդ ապրանքներն ուղարկվել են Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում գործող ընկերության կողմից Ադրբեջանում գտնվող ֆիզիկական անձի հասցեին։ Փաստի առթիվ կատարվում է մաքսային պետական կոմիտեի եւ պետական անվտանգության ծառայության համատեղ հետաքննություն, հաղորդում է News.am-ը։

В Азербайджане расследуют ''преступление'' - попытку провоза из Ирана армянской продукции
По сообщению СМИ, на таможенном посту главного таможенного управления Баку были обнаружены 24820 контейнеров для силиконовых изделий, используемых в строительных работах, и 1050 пустых картонных коробок для упаковки контейнеров для силиконовых изделий армянского производства. Установлено, что эти товары были отправлены компанией, работающей в Исламской Республике Иран, на адрес физического лица в Азербайджане.
По факту проводится совместное расследование государственным таможенным комитетом и Службой государственной безопасности, передает News.am.