Արցախի նախագահն ընդունել է Կիոկուշին կարատեի Եվրոպայի 35-րդ առաջնությանը մասնակցած արցախցի մարզիկներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 1-ին  ընդունել է   Կիոկուշին կարատեի KWF Եվրոպայի 35-րդ առաջնությանը մասնակցած Արցախցի մարզիկներին:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է  Եվրոպայի առաջնությունում տասներկու՝ այդ թվում՝ 5 ոսկե և 5 արծաթե մեդալ նվաճած  մարզիկներին և շնորհակալություն հայտնել   Արցախի անունը մարզական հարթակներում բարձր պահելու համար:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է Եվրոպայի վեցակի չեմպիոն  Արթուր Առուշանյանը, քննարկվել են  նաև Արցախում պատանիների շրջանում տարբեր մարզաձևերի, մասնավորապես՝ կիոկուշին կարատեի մասսայականացմանն  առնչվող հարցեր:

Араик Арутюнян принял арцахских спортсменов, принявших участие в чемпионате Европы по киокушин каратэ
1 декабря президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял арцахских спортсменов, принявших участие в 35-м чемпионате Европы по киокушин каратэ KWF.
Глава государства поздравил двенадцать спортсменов, среди которых 5 золотых и 5 серебряных призеров чемпионата Европы, и поблагодарил их за то, что они достойно представляют Арцах на разных спортивных соревнованиях.
На встрече, в которой принял участие шестикратный чемпион Европы Артур Арушанян, были обсуждены также вопросы, касающиеся популяризации среди молодежи Арцаха различных видов спорта, в частности каратэ киокушин.