Արցախի նախագահն ընդունել է Կիոկուշին կարատեի Եվրոպայի 35-րդ առաջնությանը մասնակցած արցախցի մարզիկներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 1-ին  ընդունել է   Կիոկուշին կարատեի KWF Եվրոպայի 35-րդ առաջնությանը մասնակցած Արցախցի մարզիկներին:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է  Եվրոպայի առաջնությունում տասներկու՝ այդ թվում՝ 5 ոսկե և 5 արծաթե մեդալ նվաճած  մարզիկներին և շնորհակալություն հայտնել   Արցախի անունը մարզական հարթակներում բարձր պահելու համար:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է Եվրոպայի վեցակի չեմպիոն  Արթուր Առուշանյանը, քննարկվել են  նաև Արցախում պատանիների շրջանում տարբեր մարզաձևերի, մասնավորապես՝ կիոկուշին կարատեի մասսայականացմանն  առնչվող հարցեր:

The President of the Republic received Artsakh athletes who took part in the 35th KWF European Kyokushin Karate Championship
On December 1, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received Artsakh athletes who took part in the 35th KWF European Kyokushin Karate Championship.
The Head of the State congratulated the twelve athletes, including 5 gold and 5 silver medal winners at the European Championship, and thanked them for worthy representation of Artsakh on the sports platforms.
Issues related to the popularization of various sports styles, particularly, Kyokushin Karate among young people of Artsakh were discussed during the meeting attended by six-time European champion Arthur Arushanyan.