Մի խումբ ադրբեջանցիներ փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին
Քիչ առաջ Շուշի-Քարին տակ խաչմերուկի հատվածում քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ բնապահպանական պատճառաբանությամբ փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին:
Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից ու նշում.
«Ակնհայտ է, որ Ադրբեջանն այս քայլով դիմում է սադրանքի Հայաստանի և Արցախի միջև ցամաքային կապի ընդհատման և խաղաղ բնակչությանը հոգեբանական ահաբեկչության ենթարկելու համար:
Միջադեպի վերաբերյալ պատշաճ տեղեկացված է Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը: Արցախի լիազոր պետական մարմինները ձեռնարկում են բոլոր հնարավոր միջոցները իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ»։

A group of Azerbaijanis in civilian clothes closed the Stepanakert-Goris highway for environmental reasons at Shushi-Karin Tak intersection, Artsakh InfoCenter reports.
“It is obvious that with this move, Azerbaijan is resorting to provocation to interrupt the land communication between Armenia and Artsakh and subject the civilian population to psychological terror,” the InfoCenter said.
The command of the Russian peacekeeping troops stationed in Artsakh has been properly informed about the incident. The state bodies of Artsakh are taking all possible measures to settle the situation, Armradio.am reports.