Մի խումբ ադրբեջանցիներ փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին
Քիչ առաջ Շուշի-Քարին տակ խաչմերուկի հատվածում քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ բնապահպանական պատճառաբանությամբ փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին:
Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից ու նշում.
«Ակնհայտ է, որ Ադրբեջանն այս քայլով դիմում է սադրանքի Հայաստանի և Արցախի միջև ցամաքային կապի ընդհատման և խաղաղ բնակչությանը հոգեբանական ահաբեկչության ենթարկելու համար:
Միջադեպի վերաբերյալ պատշաճ տեղեկացված է Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը: Արցախի լիազոր պետական մարմինները ձեռնարկում են բոլոր հնարավոր միջոցները իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ»։

Группа азербайджанцев в гражданской одежде закрыли магистраль Степанакерт-Горис
Чуть ранее на участке перекрестка Шуши-Карин Так группа азербайджанцев в гражданской одежде, ссылаясь на экологические вопросы, закрыли магистраль Степанакерт-Горис. Об этом сообщили в Информационном штабе Арцаха.
"Очевидно, что Азербайджан таким образом пошел на провокацию с целью прервать сообщение по суше между Арменией и Арцахом и подвергнуть психологическому террору мирное население.
Об инциденте должным образом проинформирован командный состав дислоцированного в Арцахе российского миротворческого контингента. Компетентные органы государственной власти Арцаха предпринимают все возможные меры по урегулированию ситуации", - отмечается в сообщении.