Մոսկվայում այսօր կանցկացվի ՀԱՊԿ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի նիստը
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի համատեղ նիստը և ՀԱՊԿ-ի ԽՎ-ի 15-րդ լիագումար նիստը դեկտեմբերի 5-ին կկայանա Միությունների տան Սյունազարդ դահլիճում, հաղորդել են ՌԴ Պետդումայի մամուլի ծառայությունում: Արմենպրես-ի տեղեկացմամբ հայտնում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունը:
Ըստ հաղորդագրության՝ խորհրդարական վեհաժողովը կքննարկի միջազգային ահաբեկչության ներթափանցման ուղիների արգելափակման շուրջ ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների ազգային օրենսդրության կատալագործման, ՀԱՊԿ-ի անդամ պետություններում ընտրական գործընթացների և ինքնիշխանության պաշտպանության բնագավառում օրենսդրության կատարելագործման վերաբերյալ մոդելային հանձնարարականների նախագծերը և մոդելային օրենսդրական ակտերի մի շարք այլ նախագծեր:
ՀԱՊԿ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի նիստի նախօրյակին՝ դեկտեմբերի 4-ին, ՀԱՊԿ-ի ԽՎ-ի նախագահ, Պետդումայի խոսնակ Վյաչեսլավ Վոլոդինը հանդիպում է անցկացրել Մոսկվա ժամանած ԽՎ պատվիրակությունների ղեկավար-գործընկերների հետ. նրանք քննարկել են առաջիկա նիստի օրակարգը, հաղորդել են Դումայի մամուլի ծառայությունում: Վոլոդինի հետ հանդիպումից առաջ ՀԱՊԿ ԽՎ-ի մասնակիցները շրջել են «Զարյադիե» զբոսայգու թանգարանային-ցուցահանդեսային համալիրում:

В Москве пройдет заседание Парламентской ассамблеи ОДКБ
Совместное заседание Совета Парламентской ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности и XV пленарное заседание ПА ОДКБ состоится в понедельник в Колонном зале Дома Союзов. Об этом сообщает пресс-служба Госдумы.
Парламентская ассамблея рассмотрит проекты модельных рекомендаций по совершенствованию национального законодательства государств - членов ОДКБ по перекрытию каналов проникновения международного терроризма, по совершенствованию законодательства в области обеспечения защиты электоральных процессов и суверенитета в государствах - членах ОДКБ и ряд других проектов модельных законодательных актов, также отметили в пресс-службе.
Накануне заседания Парламентской ассамблеи ОДКБ, 4 декабря председатель ПА ОДКБ, спикер Госдумы Вячеслав Володин провел встречу с коллегами - главами делегаций ПА, прибывшими в Москву, они обсудили повестку предстоящего заседания, сообщили в пресс-службе Думы.
Перед встречей с Володиным участники ПА ОДКБ осмотрели музейно-выставочный комплекс парка "Зарядье".