Արցախի ժողովուրդը չի տեսնում իր ապագան Ադրբեջանի կազմում, և այդ մասին իր հստակ դիրքորոշումը վաղուց է հայտնել. Ռուբեն Վարդանյան
Արցախի ժողովուրդը չի տեսնում իր ապագան Ադրբեջանի կազմում, և այդ մասին իր հստակ դիրքորոշումը վաղուց է հայտնել: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը:
«Ադրբեջանը ևս պետք է հասկանա ու ընդունի, որ խաղաղության հասնելու միակ տարբերակը նույն տարածաշրջանում կողք կողքի, բայց ոչ միասին ապրելն է: Այս մասին ևս մեկ անգամ հնարավորություն ունեցա կրկնելու Գերմանիայի հանրային՝ ZDF հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
Համաշխարհային լրատվամիջոցների ուշադրությունն ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության նկատմամբ ողջունելի է», - ասված է գրառման մեջ։

Народ Арцаха не видит своего будущего в составе Азербайджана и давно уже выразил свою четкую позицию по этому поводу: Рубен Варданян
Народ Арцаха не видит своего будущего в составе Азербайджана и давно уже выразил свою четкую позицию по этому поводу. Об этом написал в своем Telegram-канале государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян.
"Азербайджан также должен понять и принять, что единственный способ достигнуть мира – жить в одном регионе рядом, но не вместе. Об этом я имел возможность еще раз заявить в интервью немецкому общественному телеканалу ZDF", - отметил Варданян.