Հայկական կողմին փոխանցված 13 զինծառայողների մարմինները նույնականացվել են
Ավարտվել է նոյեմբերի 28-ին հայկական կողմին վերադարձված՝ 2022 թվականի սեպտեմբերի 13-14-ին Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի կողմից Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության դեմ իրականացված ռազմական ագրեսիայի ընթացքում զոհված 13 զինծառայողների դիերի նույնականացման գործընթացը։ Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Քննչական կոմիտեի նախագահի մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը:
«Մեր հերոս նահատակների աճյունները, բոլորը փոխանցվել են հարազատներին։
Ռազմական այդ ագրեսիայի փաստի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԶՔ գլխավոր վարչությունում քննվող վարույթի շրջանակներում նախաքննությունը շարունակվում է։ Դատաբժշկական փորձաքննությունը դեռևս ընթացքի մեջ է։
Այս պահին արդեն կարող ենք հստակ նշել, որ անհայտ է մնում 2022 թվականի սեպտեմբերի 13-14-ի մարտական գործողություններին մասնակցած ՀՀ ԶՈՒ 3 զինծառայողների գտնվելու վայրը։ Հավերժ հիշատակ մեր քաջորդիներին»,- գրել է Աբրահամյանը:

Завершен процесс идентификации тел погибших 13-14 сентября 13 военнослужащих
Завершен процесс идентификации тел 13 военнослужащих, возвращенных армянской стороне 28 ноября и погибших в ходе военной агрессии против территориальной целостности и суверенитета Республики Армения, совершенной вооруженными силами Азербайджанской Республики 13-14 сентября 2022 года. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь председателя Следственного комитета Гор Абрамян.
''Останки наших героев-мучеников переданы их родственникам.
По факту этой военной агрессии ведется предварительное следствие в рамках уголовного производства, которое рассматривается в СК Армении. Судебно-медицинская экспертиза еще продолжается.
На данный момент можно однозначно констатировать, что остается неизвестным местонахождение 3-х военнослужащих ВС Армении, участвовавших в боевых действиях 13-14 сентября 2022 г. Вечная память нашим храбрым братьям'', - написал Абрамян.