Հայկական կողմին փոխանցված 13 զինծառայողների մարմինները նույնականացվել են
Ավարտվել է նոյեմբերի 28-ին հայկական կողմին վերադարձված՝ 2022 թվականի սեպտեմբերի 13-14-ին Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի կողմից Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության դեմ իրականացված ռազմական ագրեսիայի ընթացքում զոհված 13 զինծառայողների դիերի նույնականացման գործընթացը։ Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Քննչական կոմիտեի նախագահի մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը:
«Մեր հերոս նահատակների աճյունները, բոլորը փոխանցվել են հարազատներին։
Ռազմական այդ ագրեսիայի փաստի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԶՔ գլխավոր վարչությունում քննվող վարույթի շրջանակներում նախաքննությունը շարունակվում է։ Դատաբժշկական փորձաքննությունը դեռևս ընթացքի մեջ է։
Այս պահին արդեն կարող ենք հստակ նշել, որ անհայտ է մնում 2022 թվականի սեպտեմբերի 13-14-ի մարտական գործողություններին մասնակցած ՀՀ ԶՈՒ 3 զինծառայողների գտնվելու վայրը։ Հավերժ հիշատակ մեր քաջորդիներին»,- գրել է Աբրահամյանը:

The bodies of 13 servicemen transferred to the Armenian side have been identified
The identification process of the bodies of 13 servicemen transferred to the Armenian side on November 28, who were killed during the military aggression against the territorial integrity and sovereignty of the Republic of Armenia carried out by the armed forces of the Republic of Azerbaijan on September 13-14, 2022 has been completed, ARMENPRESS reports, Gor Abrahamyan, the press secretary of the chairman of the Investigative Committee, wrote on his Facebook page.
“The bodies of our heroes have been handed to their families”, Abrahamyan wrote, adding that whereabouts of 3 Armenian servicemen who participated in the September 13-14 military operations still remain unknown.