Արցախի նախագահը հեռախոսազրույց է ունեցել Արամ Առաջինի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 21-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա-ի հետ։
Երկրի ղեկավարը Վեհափառ Հայրապետին է ներկայացրել Արցախի Հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակը՝ պայմանավորված Ադրբեջանի կողմից բնապահպանական կեղծ պատրվակներով Արցախը մայր Հայաստանին կապող միակ ճանապարհի շրջափակումով, ինչպես նաև հումանիտար աղետը կանխելուն ուղղված աշխատանքները։
Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսն իր զորակցությունն է հայտնել արցախահայությանը՝ նշելով, որ իրենց աղոթքներում միշտ հիշատակում և խնդրում են Աստծուն զորավիգ լինել Արցախին ու նրա ժողովրդին։

Президент Арцаха провел телефонный разговор с Католикосом Великого Дома Киликийского Арамом Первым
21 декабря состоялся телефонный разговор президента Республики Арцах Араика Арутюняна с Католикосом Великого Дома Киликийского Арамом Первым.
Глава государства представил Верховному Патриарху ситуацию в Республике Арцах, сложившуюся в результате блокады Азербайджаном единственной дороги, соединяющей Арцах с Арменией, под надуманным экологическим предлогом, а также работы, направленные на предотвращение гуманитарной катастрофы.
Католикос Великого Дома Киликийского выразил свою поддержку армянам Арцаха, отметив, что в молитвах всегда упоминают и просят Бога о защите Арцаха и его народа.