Արցախի նախագահը հեռախոսազրույց է ունեցել Արամ Առաջինի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 21-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա-ի հետ։
Երկրի ղեկավարը Վեհափառ Հայրապետին է ներկայացրել Արցախի Հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակը՝ պայմանավորված Ադրբեջանի կողմից բնապահպանական կեղծ պատրվակներով Արցախը մայր Հայաստանին կապող միակ ճանապարհի շրջափակումով, ինչպես նաև հումանիտար աղետը կանխելուն ուղղված աշխատանքները։
Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսն իր զորակցությունն է հայտնել արցախահայությանը՝ նշելով, որ իրենց աղոթքներում միշտ հիշատակում և խնդրում են Աստծուն զորավիգ լինել Արցախին ու նրա ժողովրդին։

Artsakh President had a telephone conversation with Catholicos of the Great House of Cilicia
On December 21, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan had a telephone conversation with Catholicos of the Great House of Cilicia His Holiness Aram I.
The Head of the State presented to His Holiness the situation developed in the Artsakh Republic in the aftermath of the blockade of the only road connecting Artsakh to Mother Armenia by Azerbaijan under fake environment pretexts, as well as the work aimed at preventing the humanitarian disaster.
The Catholicos of the Great House of Cilicia expressed his support to Artsakh Armenians, noting that in their prayers they always mention and ask God to protect Artsakh and its people.