Արմեն Գրիգորյանը Ջեյք Սալիվանին է ներկայացել Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակը
Դեկտեմբերի 22-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ:
ԱԽ քարտուղարը մանրամասներ է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակի վերաբերյալ, ինչի շրջանակներում զրուցակիցներն ընդգծել են իրադրության շուտափույթ հանգուցալուծման կարևորությունը և խաղաղության բանակցությունների շուրջ աշխատանքների շարունակումը:
Կողմերը բարձր են գնահատել ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան և կարևորել դրա շարունակականությունը:

Армен Григорян обсудил ситуацию вокруг Лачинского коридора с советником Байдена по нацбезопасности
Сегодня я провел телефонную беседу с советником президента США Джо Байдена по национальной безопасности Джейком Салливаном, сообщил в своем фейсбуке секретарь Совбеза Армении Армен Григорян, передает Yerevan․Today.
"В ходе беседы я представил подробности кризисной ситуации вокруг Лачинского коридора со стороны Азербайджана, в рамках которой мы обоюдно подчеркнули важность скорейшего разрешения ситуации и продолжения работы вокруг мирных переговоров.
Мы также высоко оценили динамику стабильного развития двусторонних отношений Армении и США и отметили важность ее продолжения",- написал Григорян.