Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Փաշինյանին՝ գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան առթիվ
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ:
Ուղերձում, ինչպես հաղորդում է Արմենպրեսս-ը, նշված է.
Ընդունեք ամանորյա և սուրբծննդյան սրտանց շնորհավորանքներ:
Անցնող տարին Ռուսաստանի և Հայաստանի համար հոբելյանական էր. մենք նշեցինք դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը և Բարեկամության, համագործակցության և փոխադարձ օգնության մասին պայմանագրի ստորագրման 25-ամյակը:
Կարևոր է, որ Ձեր պաշտոնական այցի ընթացքում հաջողվեց ամրագրել երկկողմ դաշնակցության ռազմավարական ուղղվածությունը, նախանշել տարբեր ուղղություններով, այդ թվում՝ ԵվրԱզԷս, ՀԱՊԿ և ԱՊՀ ձևաչափերում գործընկերային փոխգործակցության հետագա զարգացման քայլերը:
Ակնկալում եմ շարունակել երկկողմ և տարածաշրջանային օրակարգի արդիական հարցերի շուրջ մեր երկխոսությունը և կառուցողական համատեղ աշխատանքը:
Անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարեկեցություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

I wish peace and prosperity to brotherly people of Armenia – Putin congratulates Pashinyan on New Year and Christmas
President of Russia Vladimir Putin sent a congratulatory message to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on New Year and Christmas holidays.
''Accept my heartfelt New Year and Christmas congratulations. The passing year was a jubilee year for Russia and Armenia: we marked the 30th anniversary of establishment of diplomatic relations and the 25th anniversary of the signing of the Treaty on Friendship, Cooperation and Mutual Assistance.
It is important that during your official visit we succeeded in stipulating the bilateral allied strategic direction, outline further steps for development of collegial partnership in various directions, including in the EEU, CSTO and CIS formats. I expect to continue our dialogue and joint constructive work around relevant issues of the bilateral and regional agenda.
I sincerely with you robust health, welfare and good luck, and to the brotherly people of Armenia peace and prosperity,” President Putin said in the letter.